Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

Yaştan emekli olmanızın avantajı hk.

Yaştan emekli olmanız avantajlı

Soru: 1)Doğum tarihim 13 Ocak 1956 olup, 1986 da SSK'lı oldum. 31 Ekim 2011 tarihi itibariyle toplam 4008 gün prim ödemem var. 1976 yılında 20 ay askerlik yaptım. Askerlik borçlanmamı ödersem ne zaman emekli olurum?
2- Yaştan ne zaman emekli olabilirim?

Yaşar AL-DÜZCE

Cevap: 1) Başlangıç tarihinden önce yaptığınız askerliğinizi borçlanmanız halinde, sigorta başlangıç tarihiniz 20 ay geri gider ve emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5225 gün prim ödeme ve 48 yaş şartlarına tabi olursunuz. Borçlanmadan sonra 617 gün daha prim ödeyerek, toplam prim ödemenizi 5225 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.(ara vermeden prim öderseniz Eylül 2013 ayında).
2) Yaştan emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 58 yaşınızı dolduracağınız 13 Ocak 2014 tarihinde emekli olabilirsiniz. Bu seçenekte askerliğinizi borçlanmanız da gerekmiyor. Bu seçenek avantajlı. Çünkü 4 ay erken emekli olmak için askerliğinizi borçlanmanızın yanında, 617 gün de prim ödemeniz gerekiyor.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız