Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Şubat 2012 Pazartesi

4 yıllık doğum borçlanması bedeli hk.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

H. Yağbasan

03.02.1963 doğumlu bayanım. 11.10.1982 tarihli Sigorta girişim var. 27.09.1994 ve 13.06.1997 doğumlu iki çocuğum var. 25.08.2009 tarihi itibariyle İsteğe Bağlı prim ödüyorum. Ne zaman emekli olurum, doğum borçlanması yaparsam kaç lira ödemem lazım?

Malulen emekli olabilir miyim?

Malulen emekli olamazsınız

Soru: 1993 senesinde açık kalp ameliyatı oldum. 1994 sigorta girişliyim. Kalp ameliyatı olduğum için askerlik görevini yapamadım. Son çalıştığım işyerinden 2008 yılında ayrıldım. O tarihten bu güne işsizim. Toplam 4.433 gün prim ödeme gün sayım var. Malulen emekli olabilir miyim?

Kalan Bağ-kur borcumun hepsini bir defada ödersem faiz indirimi olur mu?

Peşin ödemede indirim yok

Soru: Sadettin Bey, Bağ-Kur borcumu 18 taksit yaptırıp yapılandırdım. 4 taksitini ödedim. Bu arada emeklilik yaşım da doldu. Kalan borcumun hepsini bir defada ödesem, borcumda faiz indirimi olur mu?

İki ülkeden de aylık bağlanır mı?

İki ülkeden de aylık bağlanır

Soru: Sadettin Bey, yakınımın kocası Avusturya'da 1994'te vefat etti. Bundan sonra yakınım Avusturya'da ölüm aylığı almaya başladı. Kocasının Avusturya'ya gitmeden önce Türkiye'de 479 gün çalışmışlığı vardı. Ayrıca toplam 20 ay askerlik yapmış. Askerlik borçlanması yaparak 900 günü tamamlayıp SSK'dan da ölüm aylığı alabilir mi? Yani hem Avusturya'dan hem Türkiye'den aynı anda ölüm aylığı alabilir mi?

Memur emeklilerine 2012 yılı için verilecek zam hk.

Zamlar nisan ayında

Soru: Sadettin Bey, ben memur emeklisiyim 2012 yılı maaş zammını hâlâ alamadım. SGK'ya sorduğumda bize henüz talimat gelmedi dediler. Ne zaman verileceğine dair bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

09.09.1999 tarihinden sonra işe girenlerin 3600 günden emeklilik durumu hk.

Girişi 24.05.2000’den sonra olan 3600 günle emekliliği unutsun

> A. İmrak / MANİSA

01.03.1960 doğumluyum. 24.05.2000 tarihli Sigorta girişim var. 1985/1986 yıllarında 18 ay askerlik yaptım. Kaç günüm var, ne zaman emekli olurum, 3600 günle emekli olma şansım var mı?

Doğum borçlanması için en düşük seviyede prim yatırmak yeterli midir?

Soru: Eşim için yapacağımız doğum borçlanması 1992 yılına ait ve eşimin 1990-2000 arasındaki dönemde başka prim süresi bulunmuyor. Bu doğum borçlanması için en düşük seviyede prim yatırmak yeterli midir? Yoksa biraz olsun yüksekten ödememiz emekli maaşına etki eder mi? Ne tavsiye edersiniz?

Kar nedeniyle çalışmayan işçilere işverenler telafi çalışması hk.

Telafi çalışması kar için de geçerli

Kar yağışı dolayısıyla başta İstanbul olmak üzere neredeyse Türkiye’de hayat durdu. Okurumuz Engin Topuz da, kar yağışı nedeniyle çalışılmayan süreler için ne yapılması gerektiğini soruyor. Diyor ki, “Şirketlerde kar nedeniyle çalışmayan işçilere işverenler telafi çalışması yaptıracaklar. Biz de şirket olarak telafi çalışması yaptıracağız. Bizi konu hakkında aydınlatabilir misiniz?”
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız