Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

8 Mart 2017 Çarşamba

5 Aralık 1994 sigorta girişliyim askerliğimi 1990 yılında yaptım ne zaman emekli olabilirim?

Askerliğinizin 200 gününü borçlanıp 54 yaşın dolmasını bekleyeceksiniz
Soru: 19 Aralık 1969 doğumluyum. 5 Aralık 1994 sigorta girişliyim. Ve bugüne kadar prim ödemem aralıksız devam etmekte. Askerliğimi 1990 yılında yaptım. Ne zaman emekli olabilirim?
Bülent BARUT
Cevap: Askerlik sürenizin 200 gününü borçlanmanız halinde emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi olursunuz.  Prim ödemeniz yeterli olduğundan, bundan sonra prim ödemeseniz bile, 54 yaşınızı dolduracağınız 19 Aralık 2023’de emekli olabilirsiniz.
Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız