Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

8 Ağustos 2017 Salı

Anneniz SSK’dan iki şekilde emekli olabilir

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/

Anneniz primini 7000 güne tamamlamalı

Soru: 25 Kasım 1967 doğumlu annem 24 Kasım 2006 sigorta girişli olup, su an SSK’ya 3422 gün prim ödemesi var. Ne zaman emekli olabilir?
Murat ERGÜN
Cevap: Anneniz SSK’dan iki şekilde emekli olabilir. 1) 3578 gün daha prim ödeyerek toplam primini 7000 güne tamamlayacağı tarihte SSK’dan emekli olabilir.(ara vermeden prim öderse Temmuz 2027’de)  2) 1078 gün daha prim ödeyerek toplam primini 4500 güne tamamlaması şartıyla 25 yıllık sigortalılık süresini dolduracağı 24 Kasım 2031’de.
Anneniz isteğe bağlı olarak Bağ-Kura 1978 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemesini 5400 güne tamamlaması şartıyla, 60 yaşını dolduracağı 25 Kasım 2027’de Bağ-Kurdan emekli olabilir.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Üç doğum borçlanması yaptık eşim ne zaman emekli olabilir?

Eşiniz bundan sonra prim ödemese de Nisan 2022’de emekli olabilir
Soru: 15 Nisan 1964 doğumlu eşimin sigorta başlangıç tarihi 9 Temmuz 1986’dır. Üç doğum borçlanması yaptık. Toplam 3620 gün prim ödemesi var. Ne zaman emekli olabilir?
Kazım BALIK
Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5150 gün prim ödeme ve 43 yaş şartlarına tabi. 1530 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5150 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir. Ayrıca bundan sonra prim ödemese de, 58 yaşını dolduracağı 15 Nisan 2022’de emekli olması da mümkün.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Cezaevinden isteğe bağlı prim ödeyerek emeklilik hk.

Cezaevinden 671 gün isteğe bağlı prim ödeyerek emekli olabilirsiniz
Soru: 1965 doğumluyum. 1985'te 18 ay askerlik yaptım. 1987'de sigortalı çalışmaya başladım. Ve 4089 gün prim ödemem var. Tam teşekküllü devlet hastanesinden aldığım yüzde 51 oranında raporlama Malul emekliliği için başvurdum. Fakat talebim reddedildi. Daha sonra, engelli hakkıyla emekli olmak için vergi indirimi almak için vergi dairesine başvurdum. Ancak kapsamda olmadığım gerekçesiyle vergi indirimi talebimde reddedildi. Şu anda cezaevinde hükümlü durumdayım. Yakın bir zamanda çıkıp prim günümü tamamlama durumumda değilim. Acaba birkaç ay isteye bağlı prim ödedikten sonra, müracaat edip vergi indirimi alabilir miyim? Ve ne zaman emekli olabilirim?
Mustafa KAŞLI/ NEVŞEHİR
Cevap: Vergi indirimi ücretli olarak sigortalı çalışanlara tanınmış bir hak. Aktif olarak çalışmayanlar vergi indirimi alamıyor. Dolayısıyla isteğe bağlı olduktan sonra da, vergi indirimi alamazsınız. Esasında vergi indirimi için uğraşmanıza da gerek yok. Çünkü: askerliğinizi borçlanmanız halinde, emekli olmak için: 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabi olursunuz. Askerlik borçlanmasından sonra cezaevinden isteğe bağlı olarak Bağ-Kura 671 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 5300 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız