Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

5 Şubat 2012 Pazar

İntibak zamları - TABLO

Değerli www.emeklilikhaber.com üyeleri;


Sizler için Yeni SGK ve Emeklilik Haberlerini aşağıda derledik.
Okumak için sitemizi www.emeklilikhaber.com ziyaret edebilirsiniz.

Emekli olmak için yaşı beklerken çalışan çocuğumdan sağlık hizmeti alıyorum GSS gelir testi yaptırmalı mıyım?

SORU: Emekli olmak için yaşı bekliyorum. Çalışan çocuğumdan sağlık hizmeti alıyorum. Gelir testi yaptırmalı mıyım?

Eksik günlerim için genel sağlık sigortası primi ödemek zorunda mıyım?

Çalışan emekliler prim ödemeyecek

SSK emeklisiyim. Part-time çalışıyorum. Sosyal güvenlik destek primi ödeniyor. Part-time çalışanların eksik günleri için genel sağlık sigortası primi ödeyeceklerini duydum. Ben de eksik günlerim için genel sağlık sigortası primi ödemek zorunda mıyım?

30.09.1991 tarihinde 657 sayılı kanuna bağlı olarak memurluğa başladım ve devam etmekteyim ne zaman emekli olabilirim?

Soru: 02.02.1966 doğumluyum. İlk olarak 01.11.1986-31.08.1987 tarihleri arasında 300 gün SSK'lı olarak çalıştım. 02.09.1987 tarihinde askere gittim. 02.09.1987 ile 02.03.1989 tarihleri arasında 18 ay askerlik yaptım ve bu askerlik süresini de 20.02.2003'te borçlanarak ödedim. Askerlik dönüşü 06.03.1989-01.09.1989 tarihleri arası 120 gün SSK'lı çalıştım ve önceki çalıştığımla beraber toplam 420 gün SSK'lı hizmet sürem varken 30.09.1991 tarihinde 657 sayılı kanuna bağlı olarak memurluğa başladım ve devam etmekteyim. Kaç yaşında ve ne zaman emekli olabilirim?

Kimliğindeki doğum tarihinde ay ve gün yazmayanların emeklilik tarihi nasıl hesaplanır?

Soru: 1957 doğumlu (Kimliğinde gün ve ay yazmıyor) annemin sigortaya giriş tarihi 1995’tir. En son geçen sene baktığımızda 5400 günü aşkın primi vardı. Şu an hala çalışmakta ve SSK’ya gittiğimde prim tamam 54 yaşında emekli olacak denildi. Şu anda 55 yaşında görünen annem ne zaman emekli olabilir? 2005 sigorta girişli ve 2000 küsur günü olan ve % 68 engelim olan ben ne zaman emekli olabilirim?

Evde bakım ücreti ve özürlü aylığı için nereye başvuru yapmamız gerekiyor?

950 lira yardım yapılır

Soru: Sadettin Bey, eşimin akciğer kanserinden dolayı sağ akciğeri alındı. Yüzde 100 çalışamaz raporu var ve sosyal yardım alabilir yazıyor. Bu durumda maaş alabilir miyiz? Nereye başvuru yapmamız gerekiyor?

6111 Sayılı Kanun'daki teşvikten yararlanabilir miyiz?

Babanız istihdam teşvikinden yararlanır

Soru: Sadettin Bey, babam şu an aktif tarım sigortalısıdır. Babamım başka bir iş yerinde sigortasını başlatıp tarım sigortalılığının terk işlemini yaptığımız takdirde, 6111 Sayılı Kanun'daki teşvikten yararlanabilir miyiz?

Bundan sonraki primlerimi isteğe bağlı olarak ödersem yine de özürlü emekliliğinden yararlanabilir miyim?

Erken emekli olursunuz

Soru: Ben gözlerimden yüzde 50 özürlüyüm. Askerlik borçlanması yaparak SSK başlangıcımı 23.11.1994 tarihine çektim. Şu ana kadar 2.100 gün SSK primim var. Ayrıca 2 yıl 6 ay tarım Bağ-Kur ödedim. Toplam kaç gün prim ödemem gerekiyor? Tarım Bağ-Kur'da ödenen günler aylık 30 gün olarak mı dikkate alınıyor? Bundan sonraki primlerimi isteğe bağlı olarak ödersem yine de özürlü emekliliğinden yararlanabilir miyim? Emekli aylığım yaklaşık ne kadar olur?

Gelir testi nasıl uygulanacak?

Sorgulama tek yerden yapılır

Soru: Sadettin Bey, oğlum 26 yaşında ve Isparta'da üniversitede okuyor. Ben ve öğrenci oğlum Nazilli'de ikamet ediyoruz. Eşim ve bekar olan öğretmen oğlum Denizli'de ikamet ediyor. Eşim emekli ve yanındaki oğlum öğretmen. Sorgulamalar iki ayrı yerden mi yapılacak? Gelir testi nasıl uygulanacak?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız