Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

10 Eylül 2011 Cumartesi

İkramiye alma şansları var mı varsa hangi evraklarla gitmemiz gerekir?

Sözlünüzün annesi ve kardeşlerine aylık bağlatabilirsiniz

Soru: Sözlümün babasına da size yazması için bilgi vermiştim. Ama kısmet olmadan vefat etti. Kendisi 1989 Ziraat Bankası memuruydu. 2006 ya kadar vezne görevlisiydi. Bankada imza sorunu olması ve hesaplarda karışma sebebi ile ceza aldı. Hesabına para yüklenen kişide intihar ettiği için dava uzadı. 2 yıl cezaevinde kaldı ve cıktı. Dava süreci nasıl durumda bilmiyorum. 2011 deyiz 5 yıl geçti ama düştü mü bilmiyoruz. Babamız 19 Ağustos’ da vefat etti.17 yıl memuriyet sonrası 2 yıl çalışamadı. Bu yıl SGK ya prim ödemesine başlamıştı. Şimdi kafamız çok karıştı. Aile acısını yaşayamadan evrak peşine düşmek zorunda kaldı. Avukat yardımı alacaklar. Ancak anne ve 9 yaşındaki kız çocuğun ve engelli 24 yaşındaki kız çocuğuna maaş bağlatmaya çalışıyoruz. İkramiye alma şansları var mı? Hangi evraklarla gitmemiz gerekir?
Özge KELEŞ

Cevap:

15 Temmuz 1997 tarihinde sigortalı olarak çalışmaya başladım SSK’lı olarak halen çalışmaktayım ne zaman emekli olabilirim?

57 yaşı doldurmanız gerek


Soru: 1970 doğumluyum. 15 Temmuz 1997 tarihinde sigortalı olarak çalışmaya başladım. SSK’lı olarak  halen  çalışmaktayım. Ne zaman emekli  olabilirim?
Sami GÜLER

Cevap:

Emekli maaşımın ne zaman bağlanabileceğini, emekli olabileceğim tarihi, emeklilik için gerekli başvuru evraklarının ne olduğunu, ne zaman başvurmam gerektiğini ve emeklilik maaşımın nasıl hesaplanacağını öğrenebilir miyim?

SSK’ya 1 Ocak 2012 tarihinde emeklilik başvurusu yapabilirsiniz  


Soru: 01 Ocak 1966 Doğumlu bir bayanım.9 Ekim 1989-10 Ağustos 2001 tarihleri arasında 11 yıl 10 ay 1 günlük özel bir bankanın emekli sandığı vakfınca ödenmiş SSK primim bulunmaktadır. 12 Ağustos 2002-18 Ekim 2010 tarihleri arasında da kamu bankasında SSK lı olarak çalıştım ve emekli yaşımı beklemek üzere ayrıldım. Emekli maaşımın bağlanabileceği, emekli olabileceğim tarihi, emeklilik için başvuru evraklarının ne olduğu ve ne zaman başvurmam gerektiğini ve emeklilik maaşımın nasıl hesaplayabileceğimi bildirirseniz sevinirim.
Gönül TAŞKIN

Cevap:

Net olarak yani gün ay yıl olarak ne zaman emekli olabilirim?

Emekli olabileceğiniz tarih 21 Şubat 2017 dir


Soru:  21 Şubat 1969 doğumluyum. Askere gitmeden önce 1 Şubat 1985 tarihinde SGK’ lı oldum. 3991 gün prim ödemem var. Net olarak gün, ay, yıl olarak ne zaman  emekli olabilirim?
Kabil ŞAHİN/MALATYA

Cevap:

1982-1988 yılları arasındaki sigortalı olarak çalıştığım günler için Afyon Şeker fabrikasından kıdem tazminatı alabilir miyim?

10 yıldan sonra kıdem tazminatı zamanaşımına uğrar


Soru: 1982 ve 1988 yılları arasında Afyon şeker fabrikasında mevsimlik işçi olarak 936 gün çalıştığım sigorta primleri yattı. 22 Ocak 1988 tarihinde Emekli Sandığına geçtim. Sigortalı günlerimi de 845 gün emekli sandığıma aktardım. Şuanda Emekli Sandığında çalışmaya devam ediyorum. 1982-1988 yılları arasındaki sigortalı olarak çalıştığım günler için Afyon Şeker fabrikasından kıdem tazminatı almayı istiyorum. Bu şekilde bir tazminat hakkım var mı? Varsa ne yapmalıyım?
SİNAN

Cevap:

1993 tarihinden itibaren Bağ-Kur sigortalısıyım ne zaman emekli olabilirim?

54 yaşınızı  dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz


Soru:  Bağ-Kurdan ne zaman emekli olacağımı öğrenmek istiyordum. 3 Ekim 1993 tarihinden itibaren Bağ-Kur sigortalısıyım. Ne zaman emekli olabilirim?

Yılmaz AKYILDIZ
Cevap:

Bugüne kadar 5386 gün prim ödemem var ne zaman emekli olabilirim?

9 Ekim 2011 de emekli olabilirsiniz


Soru:  9 Ekim 1964 doğumluyum.1 Kasım 1982 tarihinde SSK’lı oldum. Bugüne kadar 5386 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim?
MEHMET

Cevap:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız