Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Ekim 2015 Pazartesi

Emekli aylığına SSK prim borcu için haciz konabilir mi?

Emekli aylığına prim borcu için haciz konabilir

Soru: Uzun süredir emekli maaş alıyor. Ama aniden SSK eski şirketim deki ortaklığımdan dolayı prim borcum nedeniyle emekli maaşıma haciz koyarak kesmeye yani haciz yapmış. Yeni yasaya göre haciz koyabilirler mi? Dava açayım mı?
Celalettin EL
Cevap: Emekli aylıklarına, sadece prim borcu ve nafaka borcu için haciz konabilir. Prim borcundan dolayı aylığınıza konan haciz işlemi doğru olduğundan, dava açsanız da sonuç alamazsınız.
Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Hizmet birleştirmesi yaparsam, dezavantajları, avantajları neler? - Ve ne zaman yapmalıyım?

Hizmet birleştirilmesi intibakınızı etkileyebilir

Soru: Doğuştan yüzde 48 işitme engelliyim. Vergi indirimden de faydalanıyorum. Şubat 2005’de SSK girişim yapıldı. Ve Şubat 2014’e kadar toplam 3.284 prim yatırıldı. 2014 Martta memur olarak atandım ve halen çalışıyorum. Hizmet birleştirmesi yaparsam, dezavantajları, avantajları neler?  Ve ne zaman yapmalıyım? Emekliliğime yakın zamanda mı?  
Kübra KOLLUOĞLU 
Cevap: Hizmetlerinizi bileştirmek zorundasınız. Hizmetlerinizi emekli olacağınız tarihe kadar birleştirebilirsiniz. Erken birleştirmenizin de size bir zararı olmaz, en azından bilgiler özlük dosyanızda hazır olur. Ayrıca sigortalı çalışmalarınızdan 657 sayılı kanunun 36 ncı maddesi uyarınca memuriyet hizmet sınıfınıza göre kazanılmış hak aylık derece ve kademenize ilişkin intibakınızda değerlendirilecek süre varsa, o da dikkate alınır.(örneğin, sağlık hizmetleri sınıfına tabi hemşireyseniz, özel sektördeki çalışma süreniz, kazanılmış aylık derecesine intibakınız yapılır. Bu da maaşınızı artır) 
5510 sayılı Kanuna tabi 4/c sigortalısı olarak emekli olmak için; 18 yıl sigortalılık süresi ve 4680 gün prim ödeme şartlarına tabisiniz. Memur olarak 1396 gün prim ödeyerek toplam priminizi 4680 güne tamamlamanız şartıyla, 18 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız Şubat 2023’de emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız