Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mart 2017 Pazartesi

Memuriyete başladıktan sonra askerliğimi ödedim ne zaman emekli olabilirim?

Emekli Sandığından Temmuz 2025, SSK’dan Ağustos 2020’de emekli olabilirsiniz

Soru: 6 Temmuz 1968 doğumluyum. İlk defa 17 Haziran 1989' da SSK' lı oldum. Çeşitli zamanlarda olmak üzere toplam 510 gün primim var. Bunun 210 günü askerden önce 300 günü askerden sonra. Askerliğimi 22 Kasım 1994-22 Mayıs 1996 tarihleri arasında yaptım. Daha sonra; 10 Ağustos 2000' de memuriyete başladım. Ve halen devam etmekteyim. Memuriyete başladıktan sonra askerliğimi ödedim. Ne zaman emekli olabilirim? Ve hangi kurum şartlarıyla emekli olmak gerekir?
Bahri İRFAN
Cevap: Primi ödenen son yedi yılda fazla prim ödenen sosyal güvenlik kurumu şartlarıyla emekli olunuyor. Son yedi yıl kuralına göre Emekli Sandığından emekli olacaksınız. Emekli olmak için; 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 57 yaş şartlarına tabisiniz. 57 yaşınızı dolduracağınız 6 Temmuz 2025’de emekli olabilirsiniz. Memuriyetten ayrılıp, sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün prim ödemeniz halinde,  25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabi olarak, primi 1260 güne tamamlayacağınız tarihte SSK’dan emekli olmanız da mümkün. (hemen başlayıp ara vermeden prim öderseniz Ağustos 2020’de)

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız