Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

10 Temmuz 2016 Pazar

7000 gün prim ödemem var ne zaman emekli olurum?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
52 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz
Soru: 9 Ekim 1972 doğumluyum. 1 Mayıs 1990 sigorta başlangıç tarihim. 7000 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olurum?
Aziz DAL
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabisiniz.  Prim ve süre şartını sağladığınızdan bundan sonra prim ödemeseniz de, 52 yaşınızı dolduracağınız 9 Ekim 2024’de emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Askerliğimi sigorta girişinden önce yaptım ne zaman emekli olabilirim?

Prim ödemeseniz de Haziran 2019’da emekli olabilirsiniz
Soru: 20 Haziran 1959 doğumluyum. 1 Mart 1991 tarihinde sigortaya giriş yaptım. Askerliğimi sigorta girişinden önce yaptım. Şuan 3765 gün primim var. Ne zaman emekli olabilirim? 
 Hikmet DEMİRCİOĞLU
Cevap: Bundan sonra prim ödemeseniz dahi, 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabi olarak, 60 yaşınızı dolduracağınız 20 Haziran 2019’da emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

3600 günü tamamlayıp emekli olabilme imkanım var mı?


Prim ve yaşı birlikte sağlayacağınız tarihte emekli olacaksınız

Soru: SSK’lı işe girişim askerden önce 1996’da. Şu an 3380 günüm var. 120 gün de Bağ-Kur borcum var. Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim? 3600 ü tamamlayıp emekli olabilme imkânım var mı?
Mehmet ÜNLÜ
Cevap: Doğum tarihinizi, askerlik sürenizi bildirmemişsiniz.  Askerliğinizi borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz. 5750 gün prim ödeme ve 55 yaşı doldurma şartlarını birlikte sağlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.  60 yaşınızı dolduruyorsanız priminizi 3600 güne tamamlayarak emekli olabilirsiniz. Doldurmuyorsanız 60 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız