Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Ağustos 2015 Cuma

Kurum değiştirmem bana emeklilik için avantaj sağlar mı?

Kurum değiştirmem avantaj sağlar mı?

Soru: 1972 doğumluyum. SSK başlangıcım Eylül 1990 olup, SSK’ya 1419 gün prim ödedim. 1 Ocak 1998 den itibaren kesintisiz esnaf Bağ-Kurum var. Birincisi sorum ne zaman emekli olabilirim? İkinci sorum kurum değiştirmem bana emeklilik için avantaj sağlar mı?                                   
 Murat SAKA
Cevap: 1) Bağ-Kurda emekli olmak için; 25 tam yık(9000 gün) prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabisiniz.  Toplam priminizi 9000 güne tamamlamanız şartıyla, 2026’da 54 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
2) SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5600 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. Primi ödenen son yedi yılda fazla prim ödenen kurum şartlarıyla emekli olunduğundan bu şartlara tabi olabilmeniz için, sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün prim ödemeniz gerekir.(Bağ-Kurlular faaliyetlerine son vermeden sigortalı çalışarak SSK’ya prim ödeyebiliyorlar)1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 2025’de 53 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Eşim 6 yıllık Devlet Memuru iken vefat etti - 4/a’ya (SSK) tabi çalışıyorum - 1.10.2008 tarihinden sonra Emekli Sandığından dul aylığı alabilir miyim?

Eşim 6 yıllık Devlet Memuru iken vefat etti. 4/a’ya (SSK)  tabi çalışıyorum 1.10.2008 tarihinden sonra Emekli Sandığından dul aylığı alabilir miyim?
 
Bu Kanuna göre; eşlerin çalışması, dul aylığı bağlanmasına engel bir durum olmadığından tarafına yapılmış olan toptan ödemeyi ihya edip ihya tutarını ödemesi halinde ödeme tarihini takip eden aybaşından itibaren Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına, dilekçe ile 06437 Sıhhiye/ANKARA adresine müracaat etmeniz halinde tarafınıza aylık bağlanacaktır.

Kaynak: SGK 

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız