Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Haziran 2017 Salı

10 yıldır SSK primim tavandan yatıyor ne kadar emekli maaşı alırım?

Ekim 2017 ayında emekli olabilirsiniz
Soru: 18 Ekim 1968 doğumluyum. 1 Ekim 1986 tarihinde sigortalı oldum. 8.000 günün üzerinde prim ödemem var. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışıyorum. 10 yıldır SSK primim tavandan yatıyor. Bu durumda ne zaman emekli olurum? Bugün için ne kadar emekli maaşı alırım?
Rifat YILMAZ
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ve süre şartlarını sağladığından 49 yaşınızı dolduracağınız 18 Ekim 2017’de emekli olabilirsiniz. Emekli aylığını çalışma hayatı boyunca üstünden prim hesaplanan kazanç tutarı ile prim ödeme gün sayısı belirliyor. Prim ödenen  dönemlerde çok önemli. Çünkü 2000 den önce, 1 Ocak 2000 ile 1 Ekim 2008 arası ve 1 Ekim 2008’ den sonra ödenen primler emekli aylığını farklı ağırlıkta etkiliyor. Bu veriler olmadan ne kadar emekli aylığı alacağınız hesaplanamaz. Bir tahminde bulunmak gerekirse, muhtemelen 3000, 3.500 lira civarında aylık alabilirsiniz.  


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız