Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

19 Eylül 2011 Pazartesi

Eşim nereden ve nasıl erken emekli olabilir?

Daha erken emekli olacağından eşiniz için SSK avantajlı

Soru: Eşim 1976 doğumlu. 1991 Yılında SSK'lı olarak 430 gün prim ödemesi bulunmaktadır. 1 Eylül 2006 tarihinde Tarım Bağ-Kurlu oldu. Tarım Bağ-Kuru halen devam etmektedir. Nereden ve nasıl erken emekli olabilir?

Mehmet ÖZDEMİR
Cevap:

3365 gün prim ödemem var ne zaman emekli olabilirim?

235 gün prim ödeyip 58 yaşı doldurmalısınız


Soru: SSK başlangıç tarihim 15 Ocak 1988, işten ayrılma tarihim 1 Ekim 1999 işten ayrıldım. 3365 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim?
ÖZNUR

Cevap:

10 senede yurt dışında çalıştım yurtdışı borçlanması yapabilir miyim?

Yurtdışı çalışma sürenizi borçlanıp hemen de emekli olabilirsiniz


Soru: 7 Ocak 1959 doğumluyum. İlk sigorta başlangıcım 8 Mart 1982 tarihinde olup, toplam 2510 gün prim ödemişliğim var. 10 senede yurt dışında çalıştım. Sorum şu; 55 yaş 3500 gün şartlarını nasıl değerlendirebilirim? 1979-1980 arası 610 gün askerliğim var. Satın almamın faydası olur mu? Veya geri kalan günleri yurtdışı borçlanma yapabilir miyim?
Ülkü KARADERE

Cevap:

18 ay askerlik hizmetim var askerlik borçlanmasını ödersem ne zaman emekli olabilirim?

Askerliğiniz 8 gün fazlaysa iki yıl erken emekli olmanız mümkün


Soru: 1 Haziran 1965 doğumluyum. Bağ-Kur girişim 1 Aralık 1986 olup Bağ-Kura 7 yıl 6 ay 29 gün(2520 gün) pirim ödemem var. SSK giriş tarihim 12 Ocak 1995 olup, bu güne kadar SSK’lı olarak çalışıyorum.1985 te askere gittim 18 ay askerlik hizmetim var. Askerlik borçlanmasını ödersem ne zaman emekli olabilirim? Yatırmazsam ne zaman emekli olabilirim?
Hasan CIK
Cevap:

Askerliği ödersem ne zaman ödemezsem ne zaman emekli olurum?

Yaş haddinden 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz


Soru: 2 Mayıs 1956 doğumlum. İşe giriş tarihim 21 Mart 1986 olup, toplam 3000 gün prim ödemem var. Askerliği ödersem ne zaman, ödemezsem ne zaman emekli olurum?
Seyfettin TORUN

Cevap:

Nasıl bir yöntemle emekli olabilirim prim boşluklarını defaten nakit olarak yatırabilir miyim?

Ara boşlukları para ödeyerek dolduramazsınız


Soru: 1969 doğumluyum 1991 sigorta girişim var. Fakat prim ödemem 200 gün. Nasıl bir yöntemle emekli olabilirim? Yani boşlukları defaten nakit olarak yatıra bilir miyim?
Orhan TUNÇ

Cevap:

1998 yılında askerlik yaptım o zaman sigortam yoktu askerliğimi borçlanabilir miyim?

Askerlik borçlanması emekli olma şartlarınızı değiştirmiyor


Soru: 1977 doğumluyum. 2003 ilk defa sigortalı oldum. Halen çalışıyorum. Ne zaman emekli olurum? Birde 1998 askerlik yaptım. O zaman sigortam yoktu, askerliğimi borçlanabilir miyim?
Murat ÇOMUOĞLU

Cevap:

Ev hanımları başta olmak üzere işsizler, sosyal güvencesi olmayanlar, part-time çalışanlar, herhangi bir işyerinde çalışmayan kişiler nasıl emekli olabilir?

Ev hanımlarının emekliliği

Okurumuz Nagehan Gülmez “Herhangi bir yerde çalışmayan, ev hanımlarının emekli hakkında nasıl bir yol izlemem gerekiyor? İsteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emeklilik mümkün mü? Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.”
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız