Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Mayıs 2012 Çarşamba

Kimler işinden kendi isteği ile ayrılsa bile kıdem tazminatı alabiliyor?

8 Eylül 1999 dan sonra sigortalı olanlar kıdem tazminatı alarak işinden ayrılabilmesi için 7000 gün prim lazım

Soru:: 20 Şubat 2000 yılından beri aynı işyerinde kesintisiz olarak çalışmaktayım. Yaklaşık olarak 4500 prim günüm mevcut. Kendi istediğim ile işten ayrılmak istesem kıdem tazminatı alabilir miyim? Hatta bunu çalışmış olduğum firmaya ihbar edecek olsam ne kadar zaman önce bildirmem lazım ki, ihbar tazminatı da alabilir miyim? Bu konu hangi kanununa tabidir? Bildirir misiniz?
Tamer CİVELEK

Emeklilik yaşım ve kalan prim günüm ne kadardır?

Anneniz Almanya’da ev kadını olarak geçen sürelerini borçlanarak kazanabilir

Soru:1 Mart 1963 doğumluyum.13 Eylül 1983'de SSK'lı oldum. Bu tarihten itibaren 931 gün prim ödemem var. 2009 Eylül'ünden itibaren 4/b statüsünde isteğe bağlı prim ödemeye başladım. Ve bu tarihten itibaren 32 ay prim ödedim. 3600 günden emekli olmak istiyorum. Emeklilik yaşım ve kalan prim günüm ne kadardır? Bir de babam 1969 yılında Almanya'ya gitti. Annemde 1975 yılında babamın yanına gitti. Ve ev hanımı olarak 7 yıl Almanya’da kaldı. Annemin oradan emekli olabileceğiyle ilgili bir yasa var mı?
Fatma ERDEM

Kıdem tazminatımı alamadım kıdem tazminatı fonu diye bir şey duydum bu fondan kıdem tazminatımı alabilir miyim?

Kıdem tazminatı fonu ile çalışanların tamamının tazminatı güvenceye kavuşacak

Soru:1972 doğumluyum. SSK’lı işe başlama tarihim 1988 olup, 6000 gün prim ödedim.
Hep aynı işyerinde çeşitli aralıklarla çalıştım. İş yerim kapandı. Kıdem tazminatımı alamadım. Kıdem tazminatı fonu diye bir şey duydum. Bu fondan kıdem tazminatımı alabilir miyim? Ne yapmam gerekir? Nasıl başvurulur? Bilgilendirirseniz sevinirim.
N.UZUN

2 çocuğum için doğum borçlanması yaparsam ne kadar ödemem gerekir?

İşveren asgari ücretten düşük ücret ödeyemez

Soru:1961 doğumluyum. 1980 yılında sigortalı çalışamaya başladım. 3 yıl çalıştım. Fakat 900 gün prim ödendiğini öğrendim. İsteğe bağlı başvurumuzu yaptık. 2 çocuğum için doğum borçlanması yaparsam, ne kadar ödemem gerekir? Şuanda tekstil firmasında işe başladım. Ve 450 TL’ye çalışıyorum. Sigorta yapmıyorlar. Böyle bir hakları var mı? Yok ise, nereye başvurmam gerekir?
Makbule OKUTAN

Kira vergisi ve ev vergisi verir miyim?

2012 de 3.000 TL’yi aşan konut kira geliri beyan edilecek

Soru: Hiçbir sosyal gelirim yok. Üzerime kayıtlı bir dairem var. Ev hanımıyım. Bu daire kiradadır. Kira vergisi ve ev vergisi verir miyim?  Şimdiden teşekkür ederim.

Geriye yönelik olarak aylık bağlatabilir miyim?

1 Ekim 2008 den önceki ölümlerde askerlik borçlanmasıyla gün tamamlayıp ölüm aylığı bağlatılabilir

Soru: Eşim, Mart 2000 tarihinde vefat etti. Vefat tarihinde SSK ya başvurduğumda, 750 gün primi çıktığından bana aylık bağlamadılar. Şimdi ise, 2008 de bir yasa çıktığını eşimin askerliğini borçlanarak gününü borçlanarak primini 900 güne tamamladığımda bana ve çocuğuma aylık bağlanacağı duyumunu aldım. 2008 de bu yasayı bilmediğimden, aylık başvuru yapmadım. Şimdi başvuru yapsam geriye yönelik olarak aylık bağlatabilir miyim?
AYSEL

Bu durumda emekli olabilmem için ne yapmam lazım?

SSK’dan emekli olmanız avantajlı

Soru: 10 Şubat 1965 doğumluyum. 1987 yılında SSK başlangıcım var. Ve 1991 de Bağ-Kura geçtim. Bir yıl Bağ-Kura prim ödedim. Ve yine SSK’ya geçtim. Dört beş yıl arlıklarla SSK’ya prim ödedim. SSK’ya toplamda 1356 gün prim ödemem var. Daha sonra Bağ-Kura geçtim ve 1 Ocak 2011 e kadar toplam 4100 gün prim ödedim. Bu durumda emekli olabilmem için ne yapmam lazım?
Ekrem AÇIKGÖZ

1999 yılının Eylül ayı sigorta girişim bulunmakta kaç yılında emekli olma şansım var?

İki seçenekte de 2023 de emekli olabilirsiniz

Soru: 1963 doğumluyum ve 1999 yılının Eylül ayı sigorta girişim bulunmakta. 18 ay askerlik hizmetim bulunmakta. Bunları ele alırsak kaç yılında emekli olma şansım var? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
NAZMİ

Otuz beş sene yurt dışında çalışmam bulunmaktadır 3600 gün üzerinden emekli olabilir miyim?

1973 deki sigorta başlangıcınız eski yasa şartlarıyla emekli olma avantajı sağlıyor

Soru: 12 Ocak l955 doğumluyum. İlk sigorta başlangıcım l973 yılında. Otuz beş sene yurt dışında çalışmam bulunmaktadır. İki seneden beri yurt dışında hiçbir iş yapmıyor ve sosyal yardım almamaktayım. Türkiye’den 3201 sayılı kanuna göre 3600 gün üzerinden emekli olabilir miyim?
Mehmet ÇELEBİ

9 Nisan 1999 tarihinde Bağ-Kurlu oldum hangi tarihte emekli olurum?

632 gün daha prim ödeyip 57 yaşın dolmasını bekleyeceksiniz

Soru: 1 Ocak 1960 doğumluyum.1980 yılında askere gittim. 9 Nisan 1999 tarihinde Bağ-Kurlu oldum. 30 Haziran 2006 tarihinde Bağ-Kuru kapattım.1 Temmuz 2006 tarihinde SSK’lı olarak çalışmaya başladım. Halen çalışmaya devam ediyorum. 31 Mart 2012 tarihi itibariyle SSK’ya 2070 gün prim ödemem var. Askerlik borçlanmasını 2008 yılında 600 gün olarak yatırdım. Bağ-Kur 7 yıl 2 ay 18 gün prim ödememle birlikte toplam 5268 gün prim ödemem var. Hangi tarih ve günde emekli olurum.

Hanifi DURGUN

Benden istenen SGK prim gününü çok çok fazlasıyla geçersem emekli maşımda farlılık olur mu acaba?

Emekli aylığını artırmak için yüksek kazanç tutarı üstünden uzun süre prim ödemek gerek

Soru: Benden istenen pirim gününü çok çok fazlasıyla geçersem, emekli maşımda farlılık olur mu acaba?
Cevdet ERTÜRK
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız