Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

3 Ocak 2016 Pazar

3600 günden ne zaman emekli olabilirim?

3600 günle 58 yaş dolacak
Soru: 20 Ekim 1966 doğumluyum. 1 Ocak 1994’de Bağ-Kur’lu oldum. 30 Haziran 1995’de kapanış yaptım. 30 Mayıs 2007’den bu yana SSK’lıyım. 3600 günden ne zaman emekli olabilirim?
Halise
Cevap: Bağ-Kur’dan sonra SSK’ya 1260 gün prim ödemeniz varsa, SSK’da yaş haddinden emekli olabilmek için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve toplam 3600 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız, 20 Ekim 2024’de emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA 


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Eşim emeklilik için stajları yaptığına yönelik okuldan yazı alırsa prim gün sayısı ile emeklilik zamanını etkiler mi?

Staj sigortası varsa eşinize doğumunu borçlanma imkanı verir 
Soru: Eşim adına size iki tane sorum var. Eşim 10 Ekim 1989 doğumlu. Yüzde 44 engelli raporu ile vergi indirimine hak kazandı. Mevcut durumda e-devlette 23 Temmuz 2010 tarihli sigorta girişi ve 1380  prim gün sayısı doldurdu.
1) Bu durumda eşim ne zaman emekli olabilir?
2) Turizm meslek lisesi ve aşçılık ön lisans bölümü mezunu olduğundan 1 Mayıs 2006 dan başlamak üzere münferit zamanlarda toplam 11 ay okul stajı bulunuyor. Bu stajları yaptığına yönelik okullarından yazı alırsa, prim gün sayısı ile emeklilik zamanını etkiler mi?
 Mehmet Ali OKAY
Cevap: 1) Eşiniz engelli hakkıyla emekli olmak için;16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 gün prim ödeme şartlarına tabi. 2940 gün daha prim ödeyerek toplam primini 4320 güne tamamlaması şartıyla, 16 yıllık sigortalılık süresini dolduracağı 23 Temmuz 2010’da emekli olabilir.
2) Staj sigortasında kişileri emekli eden sigorta kollarına prim ödenmediğinden, emeklilik açısından başlangıç sayılmaz. Bu nedenle 11 aylık staj sigortasının eşinizin emekliliğine faydası yok. şayet eşinizin staj sigortasının başladığı 1 Mayıs 2006 ile emeklilik sigortasının başladığı 23 Temmuz 2010 arasında doğumu varsa, doğum borçlanması yapabilir. Staj sigortasının eşinize sadece bu faydası vardır.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız