Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

20 Eylül 2011 Salı

Hangi durumda hizmet tespit davası açarak çalışma sürelerinizi yargı yoluyla kazanabilirsiniz?

Çırak olarak çalışmamışsanız hizmet tespit davası açmanız lazım


Soru: 16 Temmuz 1967 doğumluyum. 1 Ekim 1983 tarihinde çalıştığım işyerinde almış olduğum sigorta numarama hiç pirim ödenmemiş. 1 Haziran 1985 tarihinden sonra kısmen prim ödenmiş. Bu numaraya 5300 gün prim ödedim. Emeklilik yaşımı hesaplattım 1985 yılı itibarıyla hesaplandığı için 49 yaş çıkıyor. 1983 başlangıcın dikkate alındığında emekli olacağım yaş 47 ye iner mi? 16 yaşında olduğumdan çıraklık sigortası sayılmaz diyorlar. 16 yaş ile 18 yaş arası hiç prim ödenmemiş. Ödenseydi bile çıraklık sigortası olduğundan sayılmaz diyorlar. Bu 2 yılımı geri alabilmem için ne yapmam gerekiyor?
MUZAFFER
Cevap:

1985 Mayıs ayından itibaren SSK'ya 9260 gün prim ödedim ne zaman emekli olabilirim?

48 yaşı doldurmanız gerek


Soru: 15 Mayıs 1967 doğumluyum. Mayıs 1985 ayından itibaren Mayıs 2011 ayına kadar SSK ya 9260 gün prim ödedim. Ne zaman emekli olabilirim? Şu an SSK’ lı çalışanda değilim. SSK’dan nasıl yararlanabilirim?
Bülent KAVANOZ
Cevap:

Anneniz en erken SSK’dan emekli olabilir

Annenizin 2385 gün prim ödemesi gerek


Soru: Annem Ekim 1945 doğumlu. 16 Şubat 1965 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışmaya başlayarak Emekli Sandığı' nda sigortası başlamış. 1 Temmuz 1968 istifa etmiş. Emekli olma şansı var mı? Ne yapabiliriz? 
EMEL
Cevap:

Kaç işgününden ve kaç yaşında SSK'dan emekli olabilirim?

İlk defa 8 Eylül 1999 dan sonra sigortalı olanlar 3600 günle emekli olamaz


Soru: 19 Ocak 2001 tarihinde SSK’lı olarak ilk işe başladım.Şuanda 3700 gün prim ödemem var.30 Haziran 1973 doğumluyum.Şuanda aktif olarak SSK'lıyım. Kaç işgününde ve kaç yaşında SSK' dan emekli olabilirim?
Ayrıca, sağlık yönünden çalışmakta zorlanıyorum. Kalıcı veya çok ciddi bir sakatlığım ve ciddi boyutta hastalığım yok. Malulen iş göremezlik raporu alamıyorum. Bu yüzden SSK’mı dondurup çalışmasam, 3600 günü doldurduğum için daha sonra yaş haddinden SSK’dan emekli olabilir miyim? Bu şekilde yaş haddinden kaç yaşında emekli olabilirim. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Sariye AKSU
Cevap:

Özel sektörde sigortalı olarak işe başladığımda Emekli Sandığından aldığım yetim aylığı kesilir mi?

Emekli Sandığından aldığınız yetim aylığı evlenmediğiniz ve memur olmadığını sürece kesilmez


Soru: 25 yıllık memur emeklisi babam 2009 yılında vefat etti 2009 ağustos ayından bu yana Emekli Sandığından babamın maaşını alıyorum. Özel sektörde sigortalı olarak işe başladığımda maaşım kesilir mi?
CANAN
Cevap:

Sigorta başlangıç tarihinizi bildirmediğinizden sorunuz cevaplandırmamız mümkün değildir

Emekli olma şartlarını sigorta başlangıç tarihi belirliyor


Soru: 1 Eylül 1964 doğumlu bir beyim. Askerlik borçlanması yaparsam ne zaman emekli olabilirim?
HIDIR
Cevap:

SGK Kamu Çalışanları Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığına başvurarak emekli ikramiyesi talebinde bulunun

9 Temmuz 2011 den önce emekli olanlarda belirsizlik var


Soru: 17 Şubat 1956 doğumluyum.1 Mayıs 2011 tarihinde Bağ-Kur'dan emekli oldum. Yalnız maaşımı 27 Temmuz 2011 de aldım. Daha önce 22 Nisan 1980-31 Ağustos 1984 yılları arasında Halk Bankasında memur olarak çalıştım. Tazminat hakkım doğmuş. Ama ikna edici bilgiler alamadım. Yalnız dilekçemi verdim. Emekli Sandığından tazminat alabilir miyim?
Fahri AY

Cevap:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız