Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

24 Ekim 2016 Pazartesi

6 ay askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emeklilik


6 ay askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emekli olabilirsiniz
Soru: 10 Ocak 1971 doğumluyum. Sigorta girişim 17 Kasım 1994 Bağ-Kura olup 2 yıl 3 ay 14 gün Bağ-Kura prim ödedim. Daha sonra SSK ile devam ettim. 6.000 gün üzerinde SSK sürem var. Ne zaman emekli olabilirim?
Ahmet Emin YILMAZ
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi,5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabisiniz. Priminiz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 55 yaşınızı dolduracağınız 10 Ocak 2026’da emekli olabilirsiniz. Askerliğiniz hakkında bilgi vermemişsiniz. Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden önce yapmışsanız(yapmış olmalısınız) askerlik sürenizin 6 ayını borçlanmanız halinde, 54 yaşınızı dolduracağınız 10 Nisan 2025’de emekli olmanızda mümkün.
Ekrem SARISU - POSTA


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

4(b) kapsamındaki sigortalının iş kazası geçirmesinde kusuru bulunan hak sahiplerine kurumca bağlanacak gelir ve verilecek ödenekler için hak sahiplerine rücu edilir mi?4(b) kapsamındaki sigortalının iş kazası geçirmesinde kusuru bulunan hak sahiplerine kurumca bağlanacak gelir ve verilecek ödenekler için hak sahiplerine rücu edilir mi?

5510 sayılı Kanunun 21 inci maddesi gereğince kusuru bulunsun hak sahiplerine bağlanacak gelir ve verilecek ödenekler için rücu edilmez.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: SGK

Uzun süreli raporların ödemesi nasıl yapılır?


Uzun süreli raporların ödemesi nasıl yapılır?

İşverenin çalışılmadığına dair bildirim girişini 5 iş günü içinde yapması ve sigortalının işveren kanalı ile yazılı talep etmesi halinde 10’ar günlük sürelerle uzun istirahatli sigortalılara ödeme yapılabilmektedir.

Hastalık Sigortası hakkında merak edilen diğer sorular ve yanıtları için tıklayın

Kaynak: SGK

SGK Kurum sağlık kurulu nedir?


Kurum sağlık kurulu nedir? Görevleri nelerdir?

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurullarınca düzenlenecek raporlardaki teşhis ve bu teşhise dayanak teşkil eden belgeleri incelemek suretiyle;
 > çalışma gücü kaybı ve meslekte kazanma gücü kaybı oranlarını,
 > erken yaşlanma halini,
 > vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücü kaybını
 > malûllük derecelerini
belirlemek üzere,  yetkili hekimlerden ve/veya diş hekimlerinden oluşan kuruldur.

İş Kazası Sigortası hakkında merak edilen diğer sorular ve yanıtları için tıklayın

Kaynak: SGK
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız