Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Şubat 2017 Salı

Toplu prim ödeyerek emekli olma şansı var mı?

Toplu prim ödeyerek emekli olma usulü yok
Soru: Annem 1955 doğumlu. 14 Ocak 2008’den beri tarım Bağ-Kuruna primi ödeniyordu. 14 Eylül 2014’ten beri 4/b olarak primi ödeniyor. Annem ne zaman emekli olabilir? Yaşından dolayı kısmi emeklilikten faydalanabilir mi? Toplu bir ödeme yapıp emekli olma şansı var mıdır?
 Aysun CEREN
Cevap: Anneniz yaş haddinden emekli olmak için; 15 tam yıl(5400 gün) prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabi. Toplam primini 5400 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.(boşluğu yoksa 14 Ocak 2023’de) Toplu prim ödeyerek emekli olma usulü olma usulümüz yok. Maalesef anneniz toplu prim ödeyerek gün kazanamaz.  


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız