Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

5 Temmuz 2017 Çarşamba

Kamuda memur olarak görevime devam etmekteyim ne zaman emekliliğe hak kazanırım?

Askerliğinizin 13 ayını borçlanmalısınız
Soru: 2 Eylül 1969 doğumluyum. İlk işe giriş askerlikten önce 1 Ocak 1988 olup SSK’ya 2500 gün prim ödemem var. 5 Kasım 2000’den beri kamuda memur olarak görevime devam etmekteyim. Askerlik borçlanması ve hizmet birleşimi yaptırmadım. Ne zaman emekliliğe hak kazanırım?
Yalçın ŞEN
Cevap: Askerlik sürenizin 13 ayını borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz.  5 Aralık 2018’e kadar çalışmanızı devam ettirerek fiili hizmet sürenizi 25 tam yıla tamamlamanız şartıyla, 53 yaşınızı dolduracağınız 2 Eylül 2022’de emekli olabilirsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Doğum borçlanması yaparak ne zaman emekli olabilirim?

İki doğumunuzu borçlanıp ayrıca 244 gün de prim ödemelisiniz
Soru: 25 Eylül 1962 doğumluyum. 1 Temmuz 1983’te sigortalı çalışmaya başladım. Bugüne kadar 1916 gün pirim ödemem var. 1987'nin Şubat ve 1990'ın Ekim aylarında iki doğum yaptım. Doğum borçlanması yaparak ne zaman emekli olabilirim? Bir de doğum borçlanmasını ne zaman yapmam lazım?
Hanide Ebibe GÖNÜLTAŞ
Cevap; Yaş haddinden emekli olmak için: 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Doğumlarınız sonrasındaki iki yıl içinde prim ödemeniz yoksa iki doğumunuzu borçlanarak toplam 1440 gün kazanabilirsiniz. Borçlanmadan ayrı olarak 244 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 25 Eylül 2020’de emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız