Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

17 Ağustos 2017 Perşembe

4 çocuğum var hepsi sigorta girişimden önce doğdu 2023 tarihinde emekli olabilir miyim?

2023’de emekli olabilir miyim?
Soru: 5 Eylül 1977 doğumluyum. 13 Haziran 2013 tarihinde sigorta girişimi yaptım. 4 çocuğum var. Hepsi sigorta girişimden önce doğdu. 2023 tarihinde emekli olabilir miyim?
Hatice ÇOBAN
Cevap: 2023’de emekli olamazsınız. Çünkü yaş haddinden emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 4500 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz.  Prim ödemenizi 13 Aralık 2025’e kadar devam ettirerek toplam priminizi 4500 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 5 Eylül 2035’de emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Sigorta başlangıç tarihim 1987 yılı ne zaman emekli olurum?

50 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz

Soru: 1 Ekim 1971 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim 1987 yılı 2 nci dönem olup, 6168 gün prim ödemem var. 1991 de 15 ay askerlik yaptım. Ne zaman emekli olurum?
Yüksel ÖZEVİN
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz. Sigortalılık süreniz ve prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 50 yaşınızı dolduracağınız 1 Ekim 2021’de emekli olabilirsiniz. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Askerliğiniz SGK başlangıç tarihinden sonra olduğundan borçlanma yapmak emekli olma şartlarınızı değiştirmez

Başlangıçtan sonraki askerlik şartları değiştirmez

Soru: 19 Şubat 1979 doğumluyum. SSK başlangıç tarihim 12 Ocak 1990 olup 7000 gün primim var. Askerliğimi 21 Ağustos 1999 -9 Şubat 2001 arasında yaptım. Ne zaman emekli olabilir?
Mehmet ÖZCAN
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 52 yaşınızı dolduracağınız 19 Şubat 2031’de emekli olabilirsiniz. Askerliğiniz başlangıç tarihinden sonra olduğundan, borçlanma emekli olma şartlarınız değiştirmez, sadece primi artırır. Priminizde yeterli olduğundan, askerliğinizi borçlanmanıza gerek yok. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Ticaret meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık staj süresi emeklilik için geçerli midir?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/

Staj süresi borçlanılamıyor

Soru: 1990-1992 ticaret meslek lisesi mezunuyum. 2 yıllık staj süresi emeklilik için geçerli midir? Acaba bu süre borçlanılabilir mi? Ve 18 aylık askerliği emeklilik için ne zaman borçlanmak gerekir?
İSMAİL
Cevap: Staj sigortasında kişileri emekli eden sigorta kollarına prim ödenmediğinden sigorta başlangıcı sayılmaz. Staj süresi borçlanılamıyor. Askerlik süresi, emekli olunacak tarihe kadar her zaman borçlanabilir. Ancak askerlik borçlanmasının emekliğe faydası ve ne kadarının borçlanılması gerektiği, askerliğinin sigorta başlangıç tarihinden önce veya sonra yapılmasına göre değişir.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız