Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Haziran 2017 Cuma

SSK'dan ne zaman emekli olabilirim?

250 gün daha prim ödemelisiniz
Soru: İlk defa 1 Aralık 1989’da SSK’lı olan bayanım. 2 Eylül 2009-31 Ocak 2013 arası Bağ-Kura,  23 Mart 2013-31 Aralık 2013 arasında SSK’ya,1 Mayıs 2015-30 Eylül 2015 tarihleri arasında Bağ-Kura prim ödedim. 1 Ekim 2015’den beride kesintisiz SSK'lı olarak çalışıyorum.  SSK’ya toplam 5279 prim ödemem var. SSK'dan ne zaman emekli olabilirim?
İlknur ÖZTÜRK
Cevap: Primi ödenen son yedi yılda fazla prim ödenen kurum şartlarıyla emekli olunuyor. Yaklaşık olarak 250 gün daha prim ödeyerek son yedi yılda SSK’ya Bağ-Kurdan fazla prim ödemiş duruma geçmeniz halinde, SSK’da emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 46 yaş şartlarına tabi olursunuz.  Doğum tarihinizi bildirmemişsiniz prim ödemenizi 250 güne tamamlayacağınız tarihte, 46 yaşınızı da dolduruyorsanız emekli olabilirsiniz. Doldurmuyorsanız 46 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız