Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

19 Temmuz 2017 Çarşamba

Bağ-Kurdan daha erken emeklilik

Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilirsiniz
Soru: 13 Temmuz 1957 doğumluyum. 1 Ocak 2003’de kahvehane işletmeciliği nedeniyle Bağ-Kurum başladı. Bağ-Kura 10 yıl 7 ay prim ödedim. Daha sonra SSK'lı oldum. Ve şu ana kadar SSK'lı olarak çalışıyorum. 20 ay askerlik yaptım. Acaba ne zaman emekli olabilirim?
Halil ÇETİN
Cevap: Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilirsiniz. Bağ-Kurdan sonra SSK'ya 1259 günden fazla pirim ödemeniz yoksa Bağ-Kur şartlarıyla emekli olma hakkınız var. Şayet bağ-Kurdan sonra SSK'ya 1000 gün prim ödemeniz varsa, askerlik sürenizi de borçlanarak toplam priminizi 5400 güne tamamlamanız şartıyla, 62 yaşınıza dolduracağınız 13 Temmuz 2019’da Bağ-Kurdan emekli olabilirsiniz. Ancak Bağ-Kurdan sonra SSK'ya 1260 gün veya daha fazla pirim ödemeniz varsa, SSK şartlarıyla emekli olacaksınız. SSK şartlarıyla emekli olmak için toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız gerek.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Çalıştığım kurum işime son verdi ne zaman emekli olabilirim?

Ocak 2019’da emekli olabilirsiniz

Soru: 14 Ocak 1969 doğumluyum.1987 Mart ayında SSK’lı olarak işe başladım. Aralıklarla olmasına rağmen 8000 gün ödenmiş primim var. Çalıştığım kurum işime son verdi. Ne zaman emekli olabilirim?
Temel IŞIK
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz.  Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 50 yaşınızı dolduracağınız 14 Ocak 2019’da emekli olabilirsiniz. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Emekli aylığından muayene ve ilaç için katkı payı kesintisi hk.

Emekli aylığından muayene ve ilaç için katkı payı kesintisi yapılıyor

Soru: Altı aydır SSK’dan emekli maaşı almaktayım. Neden benden kesinti uygulanıyor. İlaç reçete kesintisi.124 milyon kesinti. Bu neden böyle?
 HOCADEYHANİ
Cevap: Emekli hastaneye gidip muayene olduğunda ve ilaç aldığında, hastane, muayene ve ilaç katkı payı ve reçete parası öder. Emekli aylığınızdan yapılan kesintiler bunlar. Hastaneye gitmez, ilaç almazsanız emekli aylığınızdan kesinti olmaz.  


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız