Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Ocak 2014 Pazar

Yurt dışına çalışmak amacıyla gidecek işçiler dikkat!


100 bin işçi aranıyor

Yılda 60 bin işçiyi yurt dışına gönderen İŞKUR, bu sayıyı 100 bine çıkarıyor. Ağırlıklı olarak inşaat sektörü için kayıtlar sürüyor...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), yurt dışında faaliyet gösteren firmaların işçi taleplerini karşılamak ve ülkedeki mevcut işsiz sayısını azaltmak için harekete geçti. Kurum, firmaların istihdam açıklarını karşılamak için gelen işçi taleplerine anında yanıt verecek. Kalifiye işçi, öncelikli olarak bu şirketlere yönlendirilecek. İŞKUR, bu şekilde yıllık ortalama 60 bin olan yurt dışına giden işçi sayısını da yakın vadede 100 bine çıkarmayı hedefliyor. İŞKUR, ülkedeki işsiz sayısını yurt dışı atağıyla azaltacak. Yurt dışında faaliyet gösteren ve büyük çoğunluğu inşaat sektöründe yer alan firmaların işleri yeni sistemle 'tek tık'la halledilecek. Firmalar tarafından gerekli belgelerin İŞKUR il müdürlüklerine teslim edilmesinin ardından, İŞKUR bu firmaların talebini öncelik listesine alarak kalifiye işçileri doğrudan yönlendirecek. İŞKUR, yurt dışında çalışabileceğini başvurusunda belirten ve işe uygun olan işçileri tek tek arayarak şirketlerin işçi taleplerini karşılayacak. İşlemler 'tek tık'la internet üzerinden yapılacak.

BUNA DİKKAT!
Yurt dışına çalışmak amacıyla gidecek işçiler dikkat! İşçilerin, gittikleri ülkelerde zor durumda kalmamaları, ücret, çalışma koşulları, sosyal güvenlik konuları başta olmak üzere birçok konuda mağduriyet yaşamamaları için yurt dışına çıkmadan önce yurt dışı iş sözleşmesini işveren tarafından imzalandıktan sonra İŞKUR'a onaylatmaları ve çalışma vizesi almaları gerekiyor.

10 YILDA 600 BİN KİŞİ GİTTİ
İşkur aracılığıyla 2004-2014 yılları arasında yurt dışına toplam 593 bin 941 işçi gönderildi. Son 10 yılda yurt dışına çıkan yaklaşık 600 bin işçinin yüzde 25'i Rusya'ya gitti. Rusya'ya toplamda giden işçi sayısı 149 bin 832 olarak gerçekleşti. Rusya'yı sırasıyla 82 bin 493 işçi ile Irak, 73 bin 355 işçi ile Suudi Arabistan, 28 bin 505 işçi ile Türkmenistan ve 12 bin 552 işçi ile Azerbaycan izledi.

Kaynak: Barış ŞİMŞEK - TAKVİMAşağıdaki ürünlerin online satış fiyatlarını öğrenmek için tıklayın:

 1. Ev Ürünleri
 2. Elektrikli Isıtıcı
 3. Buharlı Ütü
 4. Elektrikli Süpürge
 5. Halı Yıkama Makinesi
 6. Şarjlı El Süpürgesi
 7. Vantilatörler
 8. Hava Nemlendirici
 9. Dikiş Makinesi
 10. Elbise Yün Temizleme
 11. Aydınlatma Enerji Tasa,
 12. Ütü Masası
 13. Çamaşır Kurutucular
 14. Buharlı Temizleyiciler
 15. Süpürge Aksesuarları
 16. Haşere,Sinek,Kovucular
 17. Banyo Gereçleri
 18. Ev Gereçleri
 19. Nem Alma Cihazları
 20. Temizlik Malzemeleri
 21. Temizlik Robotu
 22. Bebek Güvenlik Ürünleri
 23. Şişme Yatak, Aksesuarlar
 24. Ev Uygulamaları
 25. Kitaplıklar
 26. Kahve Sehpalar
 27. Tv ve Plazma Sehpa.
 28. Ev Bilgisayar Masaları
 29. Ev Masaları
 30. Orta Sehpalar
 31. Yan Sehpalar
 32. Zigon Sehpalar
 33. Tv&Dinlenme Koltukları
 34. Gardiroplar
 35. Şifoniyer
 36. Ayakkabılık&Portmanto
 37. Çalışma ve Ofis Koltukları
 38. Komodin
 39. Vestiyer
 40. Ev Tekstili
 41. Nevresim Takımı
 42. Lisanslı Ürünler
 43. Uyku Setleri
 44. Çarşaf Çeşitleri
 45. Dört Mevsim Set
 46. Pike Takımı
 47. Yatak Örtüsü
 48. Yorgan Yastık Alez
 49. Battaniye
 50. Koltuk Örtüsü Şal
 51. Masa Örtüsü
 52. Bez Askılıklar
 53. Çok Amaçli Sepetler
 54. Dekoratif Kutular
 55. Saklama Poşetleri
 56. Hurç
 57. Çeyiz Malzemeleri
 58. Complete Setler
 59. Gelin Balayı Setleri
 60. Perdeler
 61. Kampanyalı Ürünler
 62. Tekli Ürünler
 63. Mutfak Önlüğü
 64. Avize
 65. Aplikler
 66. Armatürler

Emeklilerin intibak zammı ve promosyon beklentisi hk.


Emekliye ek gelir

10.4 milyon emekli, ek gelir yaratacak banka promosyonunu merak ediyor. Özel bankalarla da masaya oturulması planlanırken, emekliler hızlı sonuç alınmasını bekliyor

İntibak ve promosyon, emeklilerin gündemine oturdu. 2000 yılından sonra emekli olanlara yönelik intibak düzenlemesinin torba yasa tasarısına eklenmesi beklenirken; tüm emeklilere banka promosyonu verilmesi için de çalışmalar sürüyor. Memurlar gibi banka promosyonu almak isteyen 10.4 milyon emekli, bir an önce sonuca ulaşılmasını bekliyor. Gözler, emeklilerin promosyon alması için devreye giren Çalışma Bakanlığı'na çevrilmiş durumda.

KAMPANYALAR VAR 
Çalışma Bakanlığı'nın, promosyon konusunda kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarla da masaya oturması gündemde. Emeklileri çekmek için kampanyalara hız verilmesi, özel bankaların promosyon konusuna sıcak baktığını gösteriyor. Özel bankalar, emekliler için birbirleriyle rekabet halinde. Pek çok banka, maaşlarını kendilerine taşıyan emeklilere yıllık 200 liraya varan para ya da puan veriyor.

HEYECANLI BEKLEYİŞ 
Emekliler için iki alternatif konuşuluyor. İlkine göre; tüm emekliler ya kamu bankalarından ya da özel bankalardan promosyon alacak. İkinci alternatif ise memur emeklilerine kamu bankalarının, SSK ve Bağ- Kur emeklilerine ise özel bankaların promosyon ödemesi yapması. Sonucu merak içinde bekleyen emekliler, TAKVİM'e şunları anlattı: "Promosyonu kimin vereceği önemli değil. Yeter ki beklediğimiz kadar promosyon alabilelim. Bir süredir hiçbir açıklama gelmiyor. Merak içerisindeyiz. Kısa sürede müjdeli haberin verilmesini istiyoruz."

İNTİBAK UMUDU VAR
TAKVİM'i arayan emekliler, promosyonun yanında, bu yıl yeni bir intibak yasasını da beklediklerini ifade ediyor. Aynı şartlarda çalıştıkları ve emekli oldukları arkadaşlarından farklı maaş aldıklarını savunan emekliler, 2000 yılı ve sonrası için çıkartılacak bir intibak düzenlemesi ile bu adaletsizliklerin giderileceğini belirtiyor.

Kaynak: TAKVİMAşağıdaki ürünlerin online satış fiyatlarını öğrenmek için tıklayın:

 1. Beyaz Eşya - Ankastre
 2. Klima
 3. Fırınlar
 4. Setüstü Ocak
 5. Hava Perdeleri
 6. Buzdolapları
 7. Bulaşık Makineleri
 8. Derin Dondurucular
 9. Çamaşır Makinası
 10. Kurutma Makineleri
 11. Davlumbaz Aspiratör
 12. Ankastre Setler
 13. Hava Temizleme Cihazı
 14. Su Arıtma Cihazı
 15. Su Sebili Buz Makinesi
 16. Şofben
 17. Termosifon
 18. Radyatör
 19. Kombi
 20. Panel Radyatör
 21. Mutfak Ürünleri
 22. Tencereler ve Tavalar
 23. Yemek Takımları
 24. Kahvaltı Takımları
 25. Mini Yemek Takımı
 26. Çatal Kaşık Bıçak Seti
 27. Çaydanlık Takımı
 28. Çay Setleri
 29. Cezveler
 30. Tepsiler
 31. Bıçak Setleri
 32. Vitrin Setleri
 33. Kahve Fincanı
 34. Bardaklar ve Fincanlar
 35. Çocuk Mutfak Ürünleri
 36. Çaydanlık Setleri
 37. Termoslar
 38. Mutfak Tartısı
 39. Vakum Makineleri
 40. Evye
 41. Mutfak Ekipmanları
 42. Kek Kalıbı
 43. Fırın Tepsi
 44. Diğer Mutfak Gereçleri

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İstanbul'da ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İstanbul'da hava sıcaklığı bir günde 12 derece birden düştü. Sisin çöktüğü İstanbul'da yarın kar bekleniyor.
Meteorolojiden yurdun çeşitli bölgeleri için yağış, sel, don uyarıları yaptı.

Dün 17.8 derece sıcaklığın ölçüldüğü İstanbul  bir günde 12 derece birden soğudu. Bugün İstanbul’da 5.2 derece ölçülen sıcaklık, kuzey rüzgarının etkili olması nedeniyle bunun da altında hissediliyor. Meteorolojik tahmin istasyonlarından derlenen tahminlere göre, yarın  İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçelerindeki yağış kar şeklinde gerçekleşecek..

ANİ SICAKLIK DÜŞÜŞÜ YAŞANDI


Günler öncesinden tahmin edilen ani sıcaklık düşüşü bugün yaşandı. Soğuk hava Trakya’dan giriş yaptı. Edirne, Kırklareli ve İstanbul’da dün ve bugün ölçülen sıcaklar arasında ciddi fark var. Dün ile bugün arasındaki sıcaklık farkı İstanbul için 12 derecden fazla. Edirne ve Kırlareli’nde ise bunun da üstünde. Bu bölgelerde hakim olan kuzey rüzgarları nedeniyle hissedilen sıcaklık termometrenin ölçtüğü değerlerin de altında. Dün 17.8 derece sıcaklığın ölçüldiğü İstanbul’da bugün öğlen saatlerinde termometre değerine yansıyan sıcaklık 5.2. Yani İstanbullular düne göre 12 derece daha soğuk bir gün yaşıyor. Trakya’daki il ve ilçelerde de durum farklı bu değil. Buralarda yaşanan ani soğuma daha sert oldu. Bu bölgelerde dün ve bugün ölçülen sıcaklık farklılığı şöyle

Edirne (Uzunköprü), Dün : 16.6, Bugün : -0.3

Kırklareli,                   Dün: 12.8, Bugün :  2.9

Tekirdağ (Malkara),  Dün : 16.4, Bugün : 1.8

KAR BEKLENİYOR

Meteorolojik tahmin istasyonlarından derlenen bilgilere göre Trakya bölgesinde akşam saatlerinden itibaren kar yağışı gözlenecek. Tahminlere göre söz konusu kar yağışının İstanbul’a ulaşma zamanı, haftanın ilk günü. Yarın sabah saatlerinde İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçelerinde kar yağışının gözleneceği öngörülüyor.

İSTANBUL SİS ALTINDA

Hava sıcaklığının değiştiği İstanbul sabah saatlerinden itibaren sis altında. Megakentte göz gözü görmüyor.

SALIDAN İTİBAREN TÜM YURTTA KAR
 
Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın, Balkanlar'dan gelen  soğuk havayla birleşerek tüm yurtta "soğuk ve kar yağışlı" havaya dönüşeceği ve  Salı gününden itibaren kar yağışının tüm bölgelerde etkili olacağı tahmin  ediliyor.

  Hafta başından itibaren özellikle iç ve doğu kesimlerde yağışların  karla karışık, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yoğun kar yağışı şeklinde olması,  Kuzeybatı, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde de hava sıcaklıklarının 4  ila 10 derece azalması bekleniyor.

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ülke genelinde etkili olacak buzlanma ve don olayının olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması  istendi.

BU İKİ İLDE SEL UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Edirne ve Kırklareli genelinde halen devam etmekte olan sağanak yağışların, akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli olarak etkisini sürdürmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Soğuk havanın etkisine girecek Güney Marmara'da,  yarın hava sıcaklığı 10 derece civarında düşecek.

Bugünü 13-14 civarında geçirecek Güney Marmara'da yarın hava soğuyacak.

Karla karışık yağmurun beklendiği Bursa'da en yüksek sıcaklık 14  dereceden 4, Balıkesir ve Yalova'da 13'ten 3 dereceye düşerken, kar yağışının  tahmin edildiği Çanakkale'de ise 2 dereceye inecek. Güney Marmara'da en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında 1 ile 0  derece arasında bekleniyor.

GÜNEYDOĞU İÇİN SON DAKİKA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den yapılan açıklamada, bugün Güneydoğu Anadolu'da başlayan kar yağışının, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklarla Perşembe günü akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtildi. Açıklamada, yağmur ve kuzeyinin yükseklerindeki karla karışık yağmur ve kar yağışlarının meydana getireceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altı çizildi.

Yapılan açıklamada, bugün doğu kesimlerde başlayan ve yer yer yoğun olmak üzere aralıklarla Cuma gününe kadar devam edecek kar yağışlarının ise bu gece ve yarın Doğu Anadolu'nun güney kesimlerinde, Salı günü ise doğu kesimlerinde etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Kaynak: MİLLİYETAşağıdaki ürünlerin online satış fiyatlarını öğrenmek için tıklayın:

 1. Bilgisayar-Dizüstü
 2. Notebooklar
 3. Ultrabooklar
 4. Tabletler
 5. Tablet Aksesuarları
 6. iPad
 7. iPad Aksesuarları
 8. Notebook Aksesuarları
 9. Sunucular
 10. All-in-one Pc
 11. Masaüstü Bilgisayar/Pc
 12. Sunucu Aksesuarlar
 13. Workstation
 14. Yedekleme
 15. İnce İstemci/Thin Client
 16. Mobil İş İstasyonları
 17. Mini Pc
 18. Bilgisayar Parçaları
 19. Anakart (Mainboard)
 20. İşlemci (CPU)
 21. Bellek (Ram)
 22. Hafıza Kartları
 23. Sabit / Taşınabilir Disk
 24. Optik Okuyucular
 25. Ekran Kartı
 26. Tv/Video Kartı
 27. Monitör
 28. Kasa
 29. Modem Adsl/56k
 30. Yazıcı / Tarayıcı
 31. Barkod Ürünleri
 32. Klavye/Mouse
 33. Hoparlör/Kulaklık/Ses
 34. Web Kameraları
 35. Kesintisiz Güç Kaynağı
 36. Yazılım
 37. Grafik Tabletler
 38. Tüketim Malzemeleri
 39. Bilgisayar Yan Ürünleri
 40. Network Ürünleri
 41. Kablolar
 42. Adaptörler
 43. Usb Ürünler
 44. Harici Kutular
 45. Fanlar
 46. Kart Okuyucular
 47. Görüntü Seçiciler
 48. Görüntü Çoklayıcıları
 49. PCI / PCMCIA Kartlar
 50. Mesafe Uzatıcılar
 51. Sinyal Çeviriciler
 52. Firewire Ürünler
 53. Mikrotik Ürünleri
 54. KVM Switch ve Aksesuar
 55. Kabinet ve Aksesuar
 56. Yan Ürünler(Aksesuar)

17 milyona yakın araç sahibini ilgilendiren haber!


Motorlu Taşıtlar Vergisi borcuna taksit yolda

Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu olanlar için taksit imkanı geliyor. Maliye bankalarla anlaşacak, kolay taksitlerle borç bitirilecek

17 milyona yakın araç sahibinin ay sonuna kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksidini ödemesi gerekirken, Maliye'den müjdeli bir haber geldi.

Maliye Bakanlığı gecikmiş MTV alacakları için de taksit formülünü devreye sokuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı ile bankalar arasında görüşmeleri süren uygulamaya göre MTV'yi aksatanlara da finans kuruluşlarının taksit yapması formülü üzerinde duruluyor. Hali hazırda gecikmemiş vergi ödemeleri için birçok banka hem kredi kartına, hem de nakit ödeme yapacaklara taksit imkanı sunuyor. Bu taksitler 6 aya kadar çıkabiliyor. Finans kuruluşlarının ikna edilmesi ile birlikte önümüzdeki aydan itibaren ocak ve temmuz dönemleri haricinde kalan aylarda da MTV borçlarına taksit yapılabilmesine imkan sağlanacak. 2014 yılı bütçe öngörüsüne göre MTV'den yıl sonuna kadar toplam 8.6 milyar TL tahsilat öngörülüyor. Bir Maliye yetkilisi, birikmiş borçlara da taksit gelmesi ile hem vatandaşın borcunun daha fazla artmasının önüne geçilmesinin, hem de kamunun alacak stokundaki artışın önlenebileceğini ifade etti.

Kaynak: Takvim
Aşağıdaki ürünlerin online satış fiyatlarını öğrenmek için tıklayın:

 1. Telefonlar
 2. Cep Telefonu
 3. Akıllı Telefon
 4. Telsiz Telefonlar
 5. Kablolu Telefonlar
 6. El Telsizleri
 7. Fct Sistemleri
 8. Bluetooth Ürünleri
 9. Operatör Başlıkları
 10. iPhone Aksesuarları
 11. Cep Telefon Aksesuarları
 12. Elektronik Ürünler
 13. Lcd Tv Plazma Tv
 14. Mp3 & iPod & Ses Kayıt
 15. Mp3 & iPod Aksesuar
 16. Ses ve Müzik Sistemleri
 17. Dvd Oynatıcı & Kayıt
 18. Projeksiyon
 19. Projeksiyon Aksesuar
 20. Gamepad/Joystick
 21. Hesap Makinaları
 22. Elektronik Sözlük
 23. Media Center
 24. Radyasyon Koruyucu
 25. Akıllı Tahtalar
 26. Foto-Kamera
 27. Fotoğraf Makinaları
 28. Video Kameralar
 29. Dijital Çerçeveler
 30. Aksesuarlar
 31. Pil & Pil Şarj Cihazları
 32. Dijital Uydular
 33. Uydu Alıcıları
 34. HD Uydu Alıcıları
 35. D-Smart Uydu Alıcıları
 36. Lnb Çesitleri
 37. Tv Uzaktan Kumanda

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcuna sınırsız taksit müjdesi

MTV borcuna sınırsız taksit müjdesi

31 Ocak’ta sona erecek olan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri sürerken, Maliye tahsili gecikmiş alacaklar için taksit formülünü devreye sokuyor. Maliye bu amaçla bankalar ile görüşüyor.

17 milyona yakın araç sahibinin ay sonuna kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ilk taksidini ödemesi gerekirken, Maliye’den müjdeli bir haber geldi.  Maliye Bakanlığı tahsili gecikmiş MTV alacakları için de taksit formülünü devreye sokuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile bankalar arasında masaya yatırılan uygulamaya göre MTV’yi aksatanlara da finans kuruluşlarının taksit yapması formülü üzerinde duruluyor. Hangi bankaların yıl boyunca taksit seçeneğine olumlu yaklaştığı tam olarak netleşmediği için görüşme trafiği sürüyor. Finans kuruluşlarının ikna edilmesi ile birlikte önümüzdeki aydan itibaren ocak ve temmuz dönemleri haricinde kalan aylarda da MTV borçlarına taksit yapılabilmesine imkan sağlanacak.

8.6 milyar toplanacak

2014 yılı bütçe öngörüsüne göre MTV’den yıl sonuna kadar toplam 8.6 milyar TL tahsilat öngörülüyor. Bir Maliye yetkilisi, birikmiş borçlara da taksit seçeneği sunulması ile hem vatandaşın borcunun daha fazla artmasının önüne geçilmesinin hem de kamunun alacak stokundaki artışın önlenebileceğini ifade etti.

Kaynak: STARAşağıdaki ürünlerin online satış fiyatlarını öğrenmek için tıklayın:

 1. Oto Tuning
 2. Angel Eye Ön Far
 3. Ledli Ledsiz Stoplar
 4. Body kit Uygulama
 5. Oto Aydınlatma
 6. Koltuk Kılıfı ve Minderi
 7. Bakım Ürünleri
 8. Motor Yağı ve Katkısı
 9. Araç Dışı Aksesuar
 10. Araç İçi Aksesuar
 11. Sis Farı Ve Sinyali
 12. Panjur
 13. Kolçak ve Koldayama
 14. Spoiler- Cam Rüzgarlığı
 15. Ses Müzik Görüntü
 16. Navigasyon Çeşitleri
 17. Kaplama Setleri
 18. Paspas Çeşitleri
 19. Kamp Ürünler
 20. Güvenlik Sistemleri
 21. Özel Cam Uygulamaları
 22. Kışlık Ürünler
 23. Seyahat Ürünleri
 24. Seyahat Buzdolapları
 25. Trafik Malzemeleri
 26. Bagaj Amortisörü
 27. Lastik Tamir Bakım
 28. Krom Aksesuar
 29. Egzos ve Egzos Uçları
 30. İşyeri Uyarı İşaretleri
 31. Takım Aksesuarları
 32. Cam Rüzgarlıkları
 33. Motor Yedek Parçası
 34. Boya Malzemeleri
 35. Mobil Elektrik
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız