Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

3 Aralık 2015 Perşembe

Cezaevinde olanlar nasıl emekli olabilir?Hükümlüler isteğe bağlı prim ödeyebilir


Soru: 10 Kasım 1963 doğumluyum. Sigorta başlangıcım 4 Ocak 1982’de sigortalı oldum. 1983 de 20 ay askerlik yaptım. 3278 gün prim var. Askerliğimi borçlanırsam ne zaman yaştan emekli olabilirim? Şuanda cezaevinde yatmaktayım.
Mehmet ŞIK / YOZGAT
Cevap: Yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. Askerliğinizin 322 gününü borçlanarak, priminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 10 Kasım 2023’de emekli olabilirsiniz.
Ayrıca askerliğinizin tamamını borçlanıp, 1197 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5075 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olmanızda mümkün.  Cezaevinde olduğunuzdan askerlik borçlanmasından sonra kalan prim eksiğiniz olan 1197 günü isteğe bağlı ödeyebilirsiniz. İsteğe bağlı prim ödemeleri Bağ-Kura sayılıyor. Ancak eksiğiniz 1260 günden az olduğundan 1197 günün Bağ-Kura sayılması SSK’dan emekli olmanıza mani değil. 
Ekrem Saris - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız