Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

3 Temmuz 2017 Pazartesi

Prim borçlanması yaparak emekli olmam mümkün mü?

Sigortalı  çalışmaya başladığınızda yetim aylığınız kesilir
Soru: 1964 doğumlu bayanım. 15 Nisan 1998 tarihli sigortalı çalışmaya başladım. Toplam 2400 gün prim ödemem var. Bekârım babamdan yetim aylığı alıyorum. Ne zaman, ne kadar prim ödeyerek emekli olabilirim? Prim borçlanması yaparak emekli olmam mümkün mü?
A.İ.
Cevap: Borçlanarak emekli olmanız mümkün değil.  Yetim aylığınızı SSK veya Bağ-Kurdan alıyorsanız, sigortalı bir işte çalışmaya başladığınızda yetim aylığınız kesilir. Yetim aylığınızın kesilmemesi için, isteğe bağlı prim ödeyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak 1200 gün prim ödeyerek toplam filminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 15 Nisan 2022’de emekli olabilirsiniz. Burada isteğe bağlı olarak 1200 günden fazla prim ödememeye dikkat etmelisiniz. Çünkü isteğe bağlı olarak 1259 günden fazla prim ödemeniz halinde, SSK'dan emekli olamaz, Bağ-Kur şartlarıyla en az 5400 gün prim ödeyerek emekli olmak zorunda kalırsınız.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız