Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

20 Ağustos 2014 Çarşamba

Torba yasa Ağustos'ta çıksın çağrısı!

Torba yasa için 28 Ağustos çağrısı

Torba yasa için milletvekillerinin önünde 28 Ağustos ve sonrası için önemli bir fırsat var. 

Vatandaşlar, 'Torba yasa Ağustos'ta çıksın, Ekim'e kalmasın' çağrısı yaptı

Yaklaşık 20 milyon vatandaşı ilgilendiren torba yasa tasarısının önemli bir bölümünün Meclis'te kabul edilmesine rağmen görüşmeler tamamlanamadı. Meclis'in tatile girmesiyle de yasanın çıkması yeni yasa dönemine, yani 1 Ekim sonrasına kaldı. Bu karar, vatandaşlarla birlikte iş dünyasını da hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle taşeron işçiler ve borçlu vatandaşlar bu gecikmeden dolayı mağdur durumda. Meclis, Cumhurbaşkanlığı yemini için ve daha sonra yeni kurulacak hükümete güven oylaması dolayısıyla yeniden toplanacak. 28 Ağustos'tan sonra 6 Eylül'e kadar sürecek bu maraton bir fırsat olarak değerlendiriliyor. 

ÖĞRETMEN FORMÜLÜ 
Torba yasada bulunan 40 bin öğretmen atamasıyla ilgili düzenlemenin tek başına çıkarılması formülü, diğer maddeler için de bir örnek oluşturuyor. Torba yasada kalan 22 maddenin de bu şekilde çıkarılarak tasarının yürürlüğe sokulabileceği belirtiliyor. Torba yasada bugüne kadar 126 maddenin görüşmeleri tamamlandı. 22 madde de görüşüldüğünde yasa bitmiş olacak. Yasanın çıkmasıyla birlikte yaklaşık 100 milyar liralık kamu alacağının yapılandırılması sağlanacak. Böylece vatandaşlar, devlete olan vergi, prim, trafik cezası gibi borçlarının faizlerini sildirip, borcu taksitle ödeyebilecek. 

TELEFON YAĞIYOR
Takvim'i telefon yağmuruna tutunan vatandaşlar, şunları söyledi: "Bütün hesaplar bu yasanın çıkması üzerine yapıldı. Şu anda borçlarımız duruyor, iş yapamıyoruz. Yapılandırmaya güveniyorduk. Bu yasanın bir an önce çıkmasını bekliyoruz. Milletvekilleri, 1 Ekim'i beklemeden, 28 Ağustos'ta toplandıklarında, daha sonraki birkaç günde bu yasayı çıkarabilirler. Böylece hem ekonomiyi rahatlatırlar hem de 20 milyon insanın duasını alırlar." 

SOMA PATRONU KURTULAMADI
301 kişinin hayatını kaybettiği Soma maden faciasını ve benzeri konuları araştırmak için kurulan Soma Komisyonu, TBMM tatile girince planlarını ertelemek zorunda kaldı. Komisyonun bu hafta dinlemeyi planladığı, Soma Holding Genel Müdürü Ramazan Doğru ve sağlık mazereti bildiren maden sahibi Alp Gürkan, şimdilik dinlenemiyor. Ancak Ekim ayında da olsa mutlaka Meclis'e çağrılacaklar. Komisyon resmi olarak çalışamayınca, konunun önemi gereği gayri resmi çalışmaya başladı. Komisyon Başkanı Ali Rıza Alaboyun, uzmanlarla çalışmalarını sürdürüyor. 

Kaynak: TAKVİM

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız