Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

İnternetteki hizmet dökümünde görünmeyen SSK günleri hk.

Dört aylık bordoya sicil numaranız yazılmadığından günleriniz dosyanıza işlenmemiş

Soru: 21 Ekim 1968 doğumluyum. İlk SSK başlangıç tarihim 11 Eylül 1986 dır. Ancak internet ortamında ilk işe başlangıç tarihim ve SSK primlerim gözükmüyor. 11 Eylül 1986 tarihinde büyük bir inşaat firmasında işe başladım. Ancak SSK kartım gelmedi. Şirket yetkilisi ile konuştum. Bir sorun olmadığını, kartımın daha sonra geleceğini ama istersem bana bir yazı yazıp kendimin SSK sigorta müdürlüğü' ne götürebileceğimi söyledi.
Bana bir yazı hazırlayarak şirket çalışanı olduğumu, bildirimimin yapıldığını, ancak SSK kartımın ve SSK sicil numaramın gelmediğini yazmıştı. Bu yazı ile SSK sigorta müdürlüğüne gittim. İlgiliye yazıyı teslim ettim. Oradaki yetkili memur hemen SSK kartımı verdi. Bir sorun olup olmadığımı sorduğumda, memurdan hayır bir sorun yok ve olmaz cevabını aldım. Bu işyerine ait çalışmalarımı ilgili firmadan istedim bana fax ile son döneme ait (3. dönem dört aylık) bildirgeyi gönderdiler. Bildirgede her şey yazıyor. Ama SSK sicil numarası alanı boş gözüküyor. Daha sonraki yıllardaki çalışmam farklı iş yerinde 16 Haziran 1987'de başlıyor. İnternette görünmeyen günlerimi kazanmak ve emekli olmak için sorun yaşamamak için ne yapmam gerekir?

Düzgün KÖMÜR

Cevap: İlk işe girişiniz de sigorta sicil numaranız olmadığından, dört aylık bildirge sigorta sicil numaranız yazılmadan gönderilmiş. Kuruma bu şekilde bilgileri eksik gönderilen dört aylık bordolardaki çalışma süreleri sigortalının dosyasına işlenmiyor. Eksikliğin giderilmesi için işverene yazı yazılıyor. Ve eksiklik giderilinceye kadar işlem yapılmadan bekletiliyor. İşverenden almış olduğunuz dört aylık bordo ve sigorta sicil numaranızla sözünü ettiğiniz SGK il müdürlüğüne yazılı başvurarak, yanlışının düzeltilmesini talep ettiğinizde, günleriniz dosyanıza işlenir. Herhangi bir hak kaybınız olmaz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız