Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten memura zam açıklaması hk.

Bakan'dan memura zam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memura toplu sözleşme ve zamlar konusunda "Bir mağduriyet olmaz" açıklamasında bulundu. Çelik, gündemi meşgul eden ilaçta indirim konusuyla ilgili de sektör temsilcileriyle görüşeceklerini ve vatandaş açısından bir sorunun olmadığını söyledi.


Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çelik, memur konfederasyonlarıyla hükümet arasında yapılacak olan toplu sözleşmelerin konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

"Memur, 15 Ocak'ta zamlı maaş alabilecek mi" sorusuna yanıt veren Çelik, "Maaş zamlarının toplu sözleşmeyle olmasından yanayız. Konfedearasyonlar da böyle düşünüyor. Herhangi bir mağduruiyet söz konussu değil. Toplu sözleşme yasasının çıkma süresi uzarsa, farklar maaşlara yansıtılır. Bizim amacımız bütün mali ve sosyal hakları, toplu sözleşme ile karara bağlamak. Cuma günü Bakanlar Kurulu'nda bu konu gündeme gelecek" dedi.

Son referandumda oylanan Anayasa değişikliklerinde memura toplu sözleşme hakkı da çıkmıştı. Ancak, memurun bu hakka kavuşması için ilgili yasanın çıkarılması gerekiyor.

Memur maaşlarına 2011 yılının ikinci yarısı için yüzde 4 zam yapılmıştı. Memura ayrıca yılbaşında da enflasyondan farkı ödemesi yapılması bekleniyor.

İNTİBAK 'TÜM' EMEKLİLERİ KAPSAYACAK

Çelik, kamuoyunnda son günlerde sıkça gündeme gelen İntibak Yasası için ise, bu yasanın 2000'den önceki tüm SSK emeklilerini kapsayacağını ve verilecek maaş farkının 10 lira ile 250 lira arasında olacağını söyledi. Bakan Çelik'in konuşmasında 'tüm' ifadesini kullanması dikkat çekti. Daha önce 'tüm emekliler' kavramı kullanılmıyordu.

İLAÇTA VATANDAŞ AÇISINDAN SORUN YOK

Çelik gündemde olan ilaç fiyatlarındaki indirim konusu ve ilaç firmalarıyla yaşanan sıkıntılar için ise şu açıklamalarda bulundu:

"İlaçta global bütçe 1 milyar TL'yi aştığı için indirim yapılması gerekiyordu. Bu indirime karşı sektörden gelen bir dirençten bahsedilebilir. Ancak, sektörün temsilcileriyle bir araya geliyoruz. Aldığımız kararı yarın kamuoyuna duyuracağız. Ancak bugün itibariyle vatandaş açısından bir sorun yok" dedi.

MİLLİYET
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız