Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

Askerlik borçlanmasının emekliliği öne çekmesi hk.

Askerliğinizin 200 günü borçlanmanız emekliliğinizi bir yıl öne çeker

Soru: 18 Mayıs 1969 doğumluyum. İlk olarak sigortalı işe giriş tarihim 7 Haziran 1993 dür. Askerden sonra sigortalı olduğum için, askerliğimin kaç ayını borçlanmam gerekiyor? Ve ne zaman emekli olabilirim?


Cem OLCAY / İSTANBUL

Cevap: Askerlik sürenizin 200 gününü borçlanmanız yeterli. Başlangıç tarihinden önce yaptığınızdan, askerliğinizin 200 gününü borçlanmanız sigorta başlangıç tarihinizi 200 gün geri götürür ve emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5600 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz. Toplam 5600 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 53 yaşınızı dolduracağınız 18 Mayıs 2022’de emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız