Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik hk.

70 gün askerlik borçlanması yeterli

Soru: Doğum tarihim 1 Kasım 1964, ilk defa sigortalı çalışmaya başladığım tarih 1 Şubat 1987’dir. 1 Mart 1985 ile 30 Ağustos 1986 arasında toplam 18 ay askerlik yaptım. Bu güne kadar hiç boş günüm olmadı.(1988 -1998 yılları arasında Akbank Tekaüt sandığına bağlı çalıştım) Sizden ricam askerlik süremin ne kadarını borçlanırsam, emekli olma süremi öne çekmiş olurum? Ve ne zaman, kaç yaşında emekli olurum? Ne yapmamı önerirsiniz?

Sait ŞENEL

Cevap: Sigorta başlangıç tarihinden önce yaptığınız askerliğinizin 70 gününü borçlanmanız halinde, sigorta başlangıç tarihiniz 70 gün geri gider ve emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan, bundan sonra prim ödemeseniz dahi, 49 yaşınızı dolduracağınız 1 Kasım 2013 tarihinde emekli olabilirsiniz. 70 gün askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emekli olacağınızdan, askerliğinizi borçlanmanızda fayda var.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız