Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Aralık 2011 Çarşamba

18 yaşından önce sigorta başlangıcı olanların emeklilik hesabı hk.

18 yaşından önceki başlangıcınız sorun yaratmıyor

Soru: 1 Mart 1973 doğumluyum. 1 Ocak 1988 de sigorta girişim var. Şu anda 4000 gün prim ödemem var. Sorum sigortalı olduğumda 15 yaşındaydım. Buna göre benim sigorta giriş tarihim 18 yaşımı doldurduğum tarih mi? Yoksa 1 Ocak 1988 mi? Buna göre ne zaman emekli olurum?

Çetin DURMUŞ

Cevap: Sigortalık süresi açısından başlangıç 18 yaşın dolduğu tarihtir. Ancak, 15 yaşından itibaren prim ödemeye başlamanız, emekli olmanız açısından sorun teşkil etmiyor. Çünkü, emekli olma şartlarınız 1 Ocak 1988 başlangıcınıza göre belirlenecek. Bu başlangıca göre emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz. 1300 gün daha prim ödeyerek, 4000 gün olan prim ödemenizi 5300 güne tamamlamanız şartıyla, 50 yaşınızı dolduracağınız 1 Mart 2013 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız