Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

31 Ocak 2012 Salı

Kimler Bağ-kurdan daha erken emekli olabilir?

Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilirsiniz

Soru: 1 Ocak 1965 doğumlu bayanım. Sigorta girişim hiç yok. Şuan sigorta girişim olsa kaç yıl ödeyeceğim? Ve ne zaman emekli olacağım?


M.CAN

Cevap: En erken 4/b sigortasından(eski adıyla Bağ-Kurdan) emekli olabilirsiniz. İsteğe bağlı prim ödemeleri Bağ-Kura sayılıyor. İsteğe bağlı sigortalı olursanız yaş haddinden emekli olmak için; 5400 gün prim ödeme ve 61 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ocak 2012 ayından itibaren isteğe bağlı prim ödemeye başlarsanız, prim ödemenizi 15 tam yıla tamamlayacağınız Ocak 2027 ayında emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız