Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

18 Ekim 2011 Salı

SSK giriş tarihim 1979 olup 3615 prim ödenmiş günüm var askerliğimi sigorta girişinden sonra yaptım ne zaman emekli olurum?

Askerlik borçlanması 20 ay erken emekli olmanızı sağlar

Soru: 1 Ocak 1957 doğumluyum. SSK giriş tarihim 1979 olup, 3615 pirim ödenmiş günüm var. Askerliğimi sigorta girişinden sonra yaptım. Ne zaman emekli olurum?
Sezai EROĞLU


Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5000 gün prim ödeme ve 45 yaş şartlarına tabisiniz. 1385 gün daha prim ödeyerek 3615 gün olan prim ödemenizi 5000 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Muhtemelen 20 ay askerlik yapmışsınızdır. Askerlik sürenizi borçlanırsanız emekli olmak için ödeyeceğiniz prim gün sayısı 785 güne düşer. Askerlik borçlanması 20 ay erken emekli olmanızı sağlar.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız