Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

28 Eylül 2012 Cuma

1 milyon dolar tazminat kazandılar

Bu fotoğraftaki her öğrenciye 30 bin dolarBu fotoğraftaki her öğrenciye 30 bin dolar

ABD’de geçen yıl bir polis memurunun öğrencilere biber gazı sıktığı bu görüntü cezasız kalmadı. Üniversite toplam 1 milyon dolar tazminat ödeyecekBir yıl önce ABD’yi sarsan ‘İşgal Et’ eylemleri sırasında California Üniversitesi, oturma eylemleri sırasında yüzlerine biber gazı sıkılan öğrencilerin her birine ne kadar tazminat ödeyeceğini açıkladı. 18 Kasım’da sivil itaatsizlik eylemi yapan öğrencilere kısa mesafeden biber gazı sıkan polis memuru John Pike’ın kovulmasının ardından üniversite, 21 polis şiddeti kurbanıyla anlaşma yoluna gitmişti.

Toplam tazminat 1 milyon $
Üniversite, biber gazına maruz kalan her öğrenciye 30 bin dolar tazminat ödemeyi kabul ederken, davacıların 250 bin dolara yaklaşan mahkeme masrafları da karşılanacak. Ayrıca o gün polisin saldırısına uğradığını ve biber gazına maruz kaldığını ispatlayan diğer öğrencilere de 20’şer bin dolar tazminat ödenecek. Toplam tazminat miktarının 1 milyon dolara yaklaşacağı tahmin ediliyor. San Francisco’da tarafların avukatları arasında yapılan görüşmede varılan söz konusu anlaşma California Üniversitesi’ne kamu davası açılmasını engelleyecek.

Şubat ayında ‘ifade özgürlüğü ve toplanma hakkı engellendiğini’ gerekçe göstererek dava açan öğrencileri hukuk mücadelesi böylece zaferle sonuçlandı. ABD’de biber gazının kullanımı ve polis şiddeti hakkında büyük bir tartışma başlatan olayın ardından dava dilekçesinde öğrenciler ‘siyasi aktivist geçmişleri ve üniversitedeki birliklerle bağlantıları nedeniyle şiddet yoluyla gözaltına alındıklarını’ belirtmişlerdi.

MİLLİYET
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız