Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

20 Haziran 2012 Çarşamba

Askerlik borçlanması Emekli Sandığı çalışanı erkek memurların emeklilik hesaplarında 25 tam yıl fiili hizmet süresi içinde sayılır mı?

Askerlik borçlanması memurun fiili hizmet süresini artırır

Soru: Emekli Sandığı çalışanı erkek memurların emeklilik hesaplarında, askerliklerini işe başladıktan sonra yapanlarda, askerlik sürelerini borçlanır ve bedelini öderlerse borçlanılan süre, 25 tam yıl fiili hizmet süresi içinde sayılır mı?


Dr. Mustafa Göğüsten

Cevap: Memurlar, fiili hizmet süresini artırmak ve daha erken emekli olmak için, askerlik süresini borçlanmaktadır. Askerlik borçlanmasıyla kazanılan süre, fiili hizmet süresinden sayılır. Fiili hizmet süresi borçlanılan gün sayısı kadar artar. Emekli olurken, emekli ikramiyesi hesabına esas fiili hizmet süresine de dâhil edilir.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız