Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

10 Mayıs 2012 Perşembe

Borçlanırsa emekliliği askerlik süresi kadar öne gelir

Babanız borçlanırsa emekliliği askerlik süresi kadar öne gelir

Soru: Babam 1 Nisan 1961 doğumlu. 1 Temmuz 1993 de sigortalı oldu. 3305 gün isteğe bağlı. Daha sonra 4 yıl 9 ay 15 gün Bağ-Kura, sonrasından da, 1300 gün tekrar SSK ya prim ödedi. Ne zaman emekli olabilir?
Özlem ŞANLIALP

Cevap: Babanız emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi. Prim ödemesi yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemese de, 25 yıllık sigortalılık süresini dolduracağı 1 Temmuz 2018 tarihinde emekli olabilir. Askerlik süresini borçlanması halinde, askerlik süresi kadar erken emekli olur.(muhtemelen 20 askerlik yapmıştır. Borçlanırsa 1 Kasım 21016 da emekli olabilir)

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız