Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Mart 2012 Çarşamba

Taksicilere tanınan sigortalı olma hakkından yararlanarak sigortalı oldum gelir testi yaptırmam gerekiyor mu?

Mart ayında işe girende gelir testi yaptıracak

Soru: 1 Mart 2012 de, ay içinde 10 günden az süre çalışan taksicilere tanınan sigortalı olma hakkından yararlanarak sigortalı oldum. Bu tarihe kadar işsizdim. Benim de gelir testi yaptırmam gerekiyor mu?


SÜLEYMAN

Cevap: Her ne kadar 1 Mart 2012 de sigortalı olmuşsanız da, gelir testi yaptırmanız gerekiyor. Çünkü, 1 Ocak 2012 de re’ sen genel sağlık sigortalısı yapıldınız. Ve adınıza aylık 106.38 TL prim tahakkuk ettirilmeye başlandı. Gelire, testine girerek çıkacak sonuca göre tahakkuk ettirilen primi düzetilmesi gerekiyor. Gelir testini ihmal etmeyin.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız