Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Mart 2012 Çarşamba

Emekli maaşına haciz konan emeklilerin dikkatine!

Emekli izin vermediği sürece emekli aylığın haciz konamaz

Soru: Şöyle bir sorum olacak, SSK emeklisinin maaşında iki icraya birden kesinti yapabilir mi? Bir icra dışında nasıl böyle olabiliyor? Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.


Ahmet KATIRCI

Cevap: Emekli aylıklarından nafaka ve prim borcu dışındaki borçlar için emeklinin izni olmadan haciz konamaz. Emekli izin vermişse aylığının üçte birine kadar olan kısmı haczedilebilir. Emekli aylığınıza haciz konması için muvafakat vermişseniz aylığından iki icra kesintisi yapılabilir. Vermemişseniz kesinti yapılamaz. Muvafakat vermemişseniz, bulunduğunuz yerdeki icra hâkimliğine haczedilemezlik şikâyetinde bulunmanız halinde, konan hacizler kaldırılır.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız