Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Aralık 2015 Pazar

Taşeron işçisi Kıdem tazminatı alabilir mi?Taşeron işçisi Kıdem tazminatı alabilir mi?
Soru: Eşim 10 Aralık 1963 doğumludur. 1 Kasım 1995’de sigortalı oldu. Taşeron işçi olarak çalışıyor. (Devlet Hastanesinde) Kıdem tazminatımı nereden alır? Ne zaman emekli olur? Ocak ayını çalışarak geçirse maaşıma etkisi olur mu? Ya da Şubat ayında da çalışmalı mı?
Orhan SALMAN
Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5825 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabi. Toplam 5825 gün primi varsa, 52 yaşını dolduracağı 10 Aralık 2015’de emekli olabilir. Aralık ayında emeklilik talebinde bulunursa 1 Ocak 2016 itibariyle emekli aylığı bağlanır. Ancak, asgari ücrette ciddi artış olacağından alacağı kıdem tazminatı yönünden Ocak 2016 ayında emekli olmasında yarar var. Şayet çalıştığı hastanede bir yıldan fazla çalışması varsa, emekli olduğunda kıdem tazminatı almak için çalıştığı kuruma başvurması gerekir.  Kurum taşerondan gerekli bilgileri aldıktan sonra kıdem tazminatını ödemesi gerekir.
Ekrem Sarısu - POSTA


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız