Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Aralık 2015 Pazar

Askerliğimin ne kadarını borçlanayım ve ne zaman emekli olurum?İki ay askerlik borçlanması yeterli
Soru: 1 Nisan 1966 doğumluyum. Askerliğimi 1990’da 18 ay olarak yaptım. İlk işe girişim 15 Ocak 1993’de emekli sandığından olup, 5 yıl 10 ay fiili hizmet sürem ve 1 yıl 5 ay 15 gün fiili hizmet süresi zammım var. Bağ- Kur primim 2362 gündür. SSK’lı olarak da 1435 gün primim var. Askerliğimin ne kadarını borçlanayım ve ne zaman emekli olurum? 
Ne zaman ibrahim
  
Cevap: Sorunuzdan SSK prim ödemenizin Bağ-Kurdan sonra olduğu anlaşılıyor. Askerlik sürenizin iki ayını borçlanmanız halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5600 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz. Priminiz yeterli olduğundan borçlanmadan sonra, prim ödemenizde 53 yaşınızı dolduracağınız 1 Nisan 2019’da emekli olabilirsiniz.   
Ekrem Sarısu - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız