Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

8 Mart 2012 Perşembe

Yaş haddinden emekli olmak için 15 yıl sigortalılık süresi 3600 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz

2012 içinde emekli olabilirsiniz

Soru: 1962 doğumluyum. 21 Mayıs 1980 tarihinde SSK’lı olarak işe başladım. 31 Aralık 1983 tarihine kadar sigortalı olarak çalıştım. Daha sonra çalıştığım bankanın Ziraat Bankasına devretmesiyle, 1 Ocak 1984 tarihinden 12 Ağustos 1985 tarihine kadar Emekli Sandığına bağlı olarak çalıştım. 10 Haziran 1985 tarihinde çocuğumun doğumu sonrası, aldığım doğum izninden ve yıllık izinlerimden sonra(12 Ağustos 1985 tarihinde) işten ayrıldım. 1 Haziran 2005 yılında tekrar SSK’lı olarak işe başladım. Halen çalışıyorum. Ne zaman emekli olabilirim?


Berrin GÜRLER

Cevap: 8 Eylül 1999 tarihi itibariyle 18 yıldan fazla süredir sigortalı olduğundan, bu tarihte yürürlüğe konan ve emekli olmayı oldukça zorlaştırdığından toplumun “mezarda emeklilik” olarak adlandırdığı 4447 sayılı yasaya tabi olmaktan kurtulduğunuz için şanslısınız. Çünkü, eski yasa şartlarıyla emekli olacaksınız. Eski yasaya göre yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz.

Doğumunuzu tarih(gün, ay, yıl) olarak vereceğiniz yerde sadece yıl olarak vermişsiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan, 50 yaşınızı da dolduruyorsanız emekli olabilirsiniz. Doldurmuyorsanız 2012 yılı içinde 50 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız