Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

8 Mart 2012 Perşembe

Acaba isteğe bağlı sigorta yatırılarak emekli olabilir mi?

Anneniz primi 3600 güne tamamlamalı

Soru: Annem 1965 doğumlu. 1980'den sigorta girişi var. 465 gün prim ödemesi var. Acaba isteğe bağlı sigorta yatırılarak emekli olabilir mi? Ve ne kadar yatırmak gerekli?


Mehmet AY

Cevap: Anneniz sigorta başlangıç tarihi itibariyle eski yasa şartlarıyla emekli olacak. Eski yasaya göre, yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabi. Son 1260 gününü sigortalı çalışarak, 1875 günde isteğe bağlı olarak ödemek şartıyla, 3135 gün daha prim ödeyerek, 465 gün olan primini 3600 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız