Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

19 Aralık 2011 Pazartesi

Askerliğini yedek subay olarak yapanların SSK başlangıç tarihinin yedek subaylık süresinin dörtte biri oranında geriye gelmesi hk.

SORULARINIZ

Muzaffer S.- 20.09.1963 doğumluyum. 01.01.1987 SSK girişim var. 15.12.1987’de yedek subay okuluna katıldım. 01.04.1988’de asteğmen oldum. Normalde 25 yıl 5375 gün ve 50 yaş şartlarına tabiyim. Ama Temmuz 2011 TÜRKİYE gazetesinde okuduğum yazınız beni umutlandırdı... Yazınızda 4/a şartlarından emekli olacak yedek subayların SSK başlangıç tarihinin yedek subaylık süresinin dörtte biri oranında geriye alındığını belirtmiştiniz... Bu geriye alma süreci işlerse kademeli emeklilikte emeklilik yaşım 49 oluyor. Acaba gerçekten durum böyle midir?


CEVAP: Askerliğini kıtalarda yedek subay olarak yapanların işe giriş tarihi bu sürelerin dörtte biri kadar geriye gitmektedir. Okurumuz Muzaffer Bey’in işe giriş tarihi 01.01.1987 değil 3 ay geriye gidilerek 01.10.1986 olarak değerlendirilecek ve 49 yaşa tabi olacaktır.

ŞERİF AKÇAN - TÜRKİYE
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız