Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Haziran 2012 Çarşamba

Doğumları sigorta başlangıç tarihinden önce olanların doğum borçlanması durumu nedir?

Sigorta başlangıcından önceki doğumlar borçlanılamıyor

Soru: Eşim 19 Nisan 1974 doğumlu. İşe başlangıç tarihi 2000 de. 2 çocuk doğduktan sonra SSK’lı işe başladı. 8 yıl SSK’lı olarak çalıştı. Çocuklara para yatırabilir miyiz? Para yatırıldığı zaman, eşim ne zaman emekli olabilir?

Celal ALTINTAŞ

Cevap: Eşinizin doğumları sigorta başlangıç tarihinden önce olduğundan, maalesef doğum borçlanması yapamaz. Toplam 7000 gün prim ödemiş olması şartıyla, 58 yaşını dolduracağı 19 Nisan 2032 tarihinde emekli olabilir.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız