Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Nisan 2012 Pazartesi

Yetim aylığı alabilir miyim?

Emekli Sandığı emeklisi olmasanız yetim aylığı alabilirdiniz

Soru: Babam memur emeklisiydi. 31 Mart 2011 tarihinde vefat etti. Memur emeklisi bekâr bir bayanım. Babamdan yetim aylığı alabilir miyim? Bu konu da bilgilendirirseniz sevinirim.


Vahide AVCI

Cevap: Emekli Sandığı; Sandıktan emekli aylığı alan bekâr kız çocuğuna ana ve babasından dolayı yetim aylığı bağlamaz. Emekli Sandığından emekli aylığı aldığınızdan babanızdan dolayı yetim aylığı alamazsınız. Ancak, SSK veya Bağ-Kur emeklisi olsaydınız Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirdiniz. Çevrenizde bu durumda olup aylık alanlar olabilir. Bunlar sizi yanıltmasın. Bu yasalar arasındaki farktan kaynaklanan bir durum.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız