Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Nisan 2012 Pazartesi

Bulgaristan günlerimin borçlanmasını yaparsam ne zaman emekli olurum?

Bulgaristan günlerinizi borçlanırsanız erken emekli olursunuz

Soru: Sadettin Bey, ben 30.08.1966 doğumluyum. 12.07.1989 tarihinde sigorta girişim var. Toplam 7300 gün ödenmiş primim var. Ayrıca 900 gün Bulgaristan'dan askerlik ve çalışmam var. Bu 900 günün borçlanmasını yaparsam ne zaman emekli olurum? Cevdet K.


Cevap: Cevdet Bey, normalde prim gününüz dolmuş ve 51 yaşınızı doldurduğunuzda emekli olabilirsiniz. Fakat Bulgaristan günlerinizi borçlanırsanız 50 yaşınızı dolduracağınız 30.08.2016 tarihinde emekli olabilirsiniz. Yani borçlanma yapmanız size bir yıl daha erken emeklilik sağlar.

Sadettin Orhan - BUGÜN
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız