Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Nisan 2012 Pazartesi

Bağ-Kur emeklisi olan bir arkadaşım memur emeklisi babasından nasıl yetim aylığı alabiliyor?

Yetim aylığı alamazsınız

Soru: Sadettin Bey, ben memur olarak çalışıyorum. Emekli olduğum takdirde emekli maaşımla birlikte vefat edenden Bağ-Kur'lu babamdan yetim aylığı da alabilir miyim? Bağ-Kur'dan emekli olan bir arkadaşım, memur emeklisi babasından yetim aylığı alabiliyor. Gülnur Ç.


Cevap: Gülnur Hanım, Emekli Sandığı dışında bir kurumdan emekli olan kız çocuğu, kendi maaşıyla birlikte Emekli Sandığı emeklisi anne/babası üzerinden yetim aylığı alabilir. Fakat aynı durum sizin için geçerli değil. Siz emekli olduğunuzda Bağ-Kur emeklisi babanız üzerinden yetim aylığı alamazsınız.

Sadettin Orhan - BUGÜN
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız