Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Şubat 2012 Perşembe

İsteğe bağlı Bağ-Kurlunun emeklilik durumu hk.

25 yıl primle 2024, 15 yıl primle 2025 de emekli olabilirsiniz

Soru: 10 Nisan 1965 Doğumluyum. 8 Ekim 1999 'da isteğe bağlı Bağ-Kur'lu oldum. Emeklilik şartlarım nelerdir? Ne zaman emekli olurum?


Sevdiye BOZ

Cevap: Bağ-Kurda iki şekilde emekli olabilirsiniz. 1)Emekli olmak için; 25 tam yıl prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Ara vermeden prim ödeyerek, toplam prim ödemenizi 25 tam yıla tamamlayacağınız 8 Ekim 2024 tarihinde emekli olabilirsiniz.

2)Yaş haddinden emekli olmak için; 15 tam yıl(5400 gün) prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. 8 Ekim 2014 tarihine kadar ara vermeden prim ödeyerek toplam priminizi 15 tam yıla tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 10 Nisan 2025 tarihinde yaş haddinden emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız