Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mayıs 2012 Pazar

Emekli Sandığına bağlı olarak 8 ay asteğmen maaşı aldım bu tarihi işletirsem emeklilik tarihini öne çekmiş olur muyum?

Yedek subay okul dönemini borçlanmalısınız

Soru: 1 Mayıs 1963 doğumlu beyim. 7 Haziran 1993 tarihinde( okul ve askerlik sebebi ile oldukça gecikmeli bir tarihte ) sigortalı oldum. Hesaplara göre, 7 Haziran 2018 tarihi itibarı ile emekli olacak gibi gözüküyor. Sormak istediğim şu: sigortalı olmadan önce 1991 yılının Mayıs ve Kasım ayları arasında asteğmen olarak Emekli Sandığına bağlı olarak 8 ay asteğmen maaşı aldım. Bu tarihi işletirsem, emeklilik tarihini öne çekmiş olur muyum?
Hakan ALTIATA

Cevap: Sigorta başlangıç tarihiniz, Emekli Sandığını kesenek ödemeye başladığınız Mayıs 1991’dir. Bu başlangıca göre emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi,5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabi olursunuz. Yedek subay okul dönemini borçlanmanız halinde, okul süreniz(3 ay kabul edilmiştir) ile 2 ay olan fiili hizmet süresi zammınız başlangıç tarihiniz 5 ay daha gider ve toplam 5525 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 25 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız Aralık 2015 ayı sonunda emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız