Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

29 Ekim 2015 Perşembe

Meslektaşlarım 4.700 TL civarında maaş almaktadır - Mahkemeye gitsem hak ettiğim ücreti alabilir miyim?

İşverenin başka işyerinin ödediği ücreti ödemek gibi bir yükümlülüğü yok
Soru: Ben özel sektörde satın alma uzmanı olarak çalışıyorum. İhale ve komiteler girme, imza atma ve karar verme yetkim bulunmaktadır. Başka firmalarda benim yaptığım işi yapan meslektaşlarım 4.700 TL civarında bir maaş almaktadır.  Benim maaşım bunun yarsısı kadar. Yıllardır sürekli oyalama taktiği ile idare ediliyoruz. Bu konuda ne yapa bilirim? Mahkemeye gitsem hak ettiğim ücreti alabilir miyim? Aldığım maaş bodrum ve SSK primim tam olarak yansıtılmaktadır.
B.E.
Cevap: Başka işyerlerinde ödenen ücret sizi ve işvereninizi ilgilendirmez.  İş sözleşmeniz de ücret konusunda hangi hükümler varsa, o hükümler geçerlidir. Maalesef başka işyerlerinin ödediği ücreti göstererek, dava açıp sonuç elde edemezsiniz. Sorunuzda, yıllardan beri işverenin oyalama taktiği uyguladığından bahsediyorsunuz. Şayet işveren ücretinizi yasa veya iş sözleşmesi hükümlerini ihlal ederek ödüyorsa, iş sözleşmesinin yüklediği bazı yükümlülükleri yerine getirmiyorsa, iş akdinizi fesih edip kıdem tazminatı alarak işinizden ayrılabilirsiniz.(davalık olduğunuzda iddialarınızı mahkemede belge veya şahitle ispatlamanız gerekir) Bunun dışında maalesef başka bir hakkınız bulunmuyor. 
Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Yüzde 51 özürlü raporum ve vergi indirimim vardır - Buna göre ne zaman ve hangi şartlarda emekli olurum?

Engelli hakkıyla Nisan 2017’de emekli olabilirsiniz
Soru: 6 Ocak 1974 doğumluyum. 18 Nisan 1999 tarihinde sigortaya girişim vardır. Şuanda 5000 gün primim var. Yüzde 51 özürlü raporum ve vergi indirimim vardır. Buna göre ne zaman  ve hangi şartlarda emekli olurum?  
İsmail Hakkı BURNAZ
Cevap: Emekli olmak için; 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün prim ödeme şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 18 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız 18 Nisan 2017’de emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız