Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Ekim 2015 Pazar

7400 gün prim ödemem var - Ne zaman nasıl emekli olurum?

Ağustos 2017’de emekli olmanız mümkün
Soru: 25 Ağustos 1966 doğumluyum. SSK’ya giriş tarihim 20 Ekim 1990 olup,  7400 gün prim ödemem var. Ne zaman nasıl emekli olurum?
Mehmet Ali DUMANLI
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabisiniz. Priminiz yeterli olduğundan, bundan sonra prim ödemeseniz de,  52 yaşınızı dolduracağınız 25 Ağustos 2018’de emekli olabilirsiniz. 
Askerlik durumunuz hakkında bilgi vermemişsiniz. Askerliğinizi sigorta başlangıcından önce yapmışsanız, askerlik sürenizin bir yılını borçlanmanız halinde, 51 yaşınızı dolduracağınız 25 Ağustos 2017’de emekli olmanızda mümkün.

Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Doğum iznim ve sonrasında ücretsiz izin alırsam, çalışmadığım süreye ilişkin primlerimi çalışmaya başladıktan sonra isteğe bağlı olarak ödersem bana bir kazanç sağlar mı?

Doğum, yaş indirimi sağlamaz
1979 doğumluyum. Mart 1997’den Nisan 2005’e kadar isteğe bağlı sigortalı sonra da günümüze kadar aktif olarak sigortalıyım. Bu gün itibariye 5918 prim günüm var. 3 ay sonra doğum yapacağım. Bildiğim kadarıyla doğum ile yaş sınırından 2 sene bir kazancım olacak. Doğum iznim ve sonrasında ücretsiz izin alırsam, çalışmadığım süreye ilişkin primlerimi çalışmaya başladıktan sonra isteğe bağlı olarak ödersem bana bir kazanç sağlar mı? Çağla Çağlı
Emeklilik için 20 yıl sigortalılık süresi, 5900 prim günü ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. Doğum, yaş indirimi sağlamaz. Emekliliğiniz için gereken 5900 prim gününü doldurmuşsunuz. Emekliliğinize de daha 17 yıl var. Doğum izni ve sonrasında almanız halinde ücretsiz izin sürenizi borçlanmanıza gerek yok.

Sezgin ÖZCAN -SÖZCÜ

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız